رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور: ملت متحد باشد توطئه‌های دشمن به ضرر خود او تمام خواهد شد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

جوانمردی «شهید حججی» تمام جهان را تحت تاثیر قرار داد

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه جوانمردی «شهید حججی» تمام جهانیان را تحت تاثیر قرار داد، گفت: شهدای مدافع حرم زمانی که در سوریه و در جریان مقاومت قرار می‌گیرند به چهره بین المللی تبدیل می‌شوند آنها به امام زمان(عج) خود می‌گویند که ما برای برپایی قسط و عدل به پا خواسته ایم و برای تحقق این امر مرز نمی‌شناسیم.

 

آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار خانواده شهید «محسن حججی» با بیان اینکه باعث افتخار است در محضر شهدا باشیم، اظهار کرد: در سوره بقره خداوند در مورد شهدای عزیز ما می‌فرماید؛ «کسانی که در راه خدا مبارزه کرده و به شهادت می‌رسند آنها را جزو اموات نپندارید بلکه آنها زنده هستند، اما شما درک نمی‌کنید».

وی افزود: خداوند در ادامه معرفی جایگاه شهدا که تاکید دارد که نباید شهدا را مرده بپندارید در سوره آل عمران می‌فرماید؛ «حتی در خیال و‌ گمان خود هم حق ندارید شهدا را جزو اموات به حساب بیاورید، بلکه آنها زنده هستند و نزد خدای خود روزی می‌خورند».

 

امام جمعه قزوین در ادامه آیات معرفی جایگاه شهدا در قرآن اذعان کرد: در سوره «یس» خداوند می‌فرماید، «مردم شهر از دور شاهد ورود فردی هستند که شتابان به سوی آنها می‌آید و به آنها می‌گوید، ای مردم! پیامبران برحق هستند، سخن آنها را بپذیرید، اما مردم به جای پیروی از سخن حق این مردِ آزاده، او را به شهادت رساندند.» همه شهدای ما نیز با شهادت خود پیام الهی را به مردم زمان خود گوشزد کردند و مسیر حق از باطل را نشان دادند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: زمانی که فردی به شهادت می‌رسد طبق سوره «یس» او را دعوت به بهشت می‌کنند، بدون حساب و کتاب‌هایی که بندگان عادی خدا باید در روز قیامت داشته باشند، شهدا قبل از ورود به بهشت می‌گویند؛« ای کاش قوم و خانواده ما می‌دانستند که خداوند ما را آمرزید و جزو مکرمین قرار داد».

 

 

 

وی عنوان کرد: خداوند جن و انس را برای عبادت آفرید، ریشه انجام عبادت کسب تقواست، انسان باتقوا صاحب کرامت می‌شود اما انسان باکرامت تفاوت بسیاری با مکرمین دارد و جایگاه مکرمین بالاتر است و خداوند این جایگاه و مقام را به شهدا هدیه داده است.

 

آیت الله عابدینی با اشاره به اینکه جوانمردی «شهید حججی» تمام جهانیان را تحت تاثیر قرار داد، بیان کرد: شهدای مدافعان حرم زمانی که در سوریه و در جریان مقاومت قرار می‌گیرند به چهره بین‌المللی تبدیل می‌شوند آنها به امام زمان(عج) خود می‌گویند که ما برای برپایی قسط و عدل به پا خواسته ایم و برای تحقق این امر مرز نمی‌شناسیم.

 

وی ادامه داد: در سوره صافات خداوند می‌فرماید:«هرکس که برای رضای خدا با دشمنان اسلام می‌جنگد و در سختی‌ها استقامت می‌ورزد، فرشتگان الهی را به یاری او می‌فرستیم تا از ترس و نگرانی به دور باشد و بشارت آسایش و راحتی و بهشت را به او بدهد.»، با قرائت این آیه متوجه آرامش شهدا در هنگام مبارزه با دشمن و زمان شهادت می‌شویم.

 

امام جمعه قزوین تاکید کرد: وجود شهدای مدافع حرم افتخاری برای خانواده‌هایشان و همچنین برای ملت ایران و جهان اسلام است، باید از خدای متعال بخواهیم ما را در مسیر پیروی از آرمان های امام زمان(عج)، شهدا و تبعیت از ولی فقیه و انقلاب قرار دهد.

 

پدر  شهید بزرگوار «محسن حججی» در ابتدای این دیدار اظهار کرد: شهدا در نزد خدای متعال به میزانی رتبه و مقام دارند که فقط در مقابل آنها باید از خدای متعال بخواهیم که رحمت پروردگار مهربان شامل حال ما شود.

 

وی افزود: همه شهدای انقلاب اسلامی سند حقانیت انقلاب هستند و ما بازندگان باید با الگوگیری از شهدا در مسیر انقلاب با جدیت بیشتری قدم برداریم و سعی ما این باشد که آن‌طور که شایسته شهدایمان است با شهدا زندگی کنیم، زیرا شاید برای ما قابل درک نباشد که خداوند چه هدیه بسیار ارزشمندی را از ما دریافت کرده است.

 

 

این پدر شهید با بیان اینکه تلاش اولیه خانواده‌های شهدا باید شناخت فرزند شهید خود باشد، گفت: متاسفانه در شرایط امروز برخی مسئولان از مسیر آرمان‌های انقلاب و شهدا فاصله گرفته اند، در صورتی که شهدا ناظر عملکرد ما هستند.

 

وی عنوان کرد: همه ما باید به گونه ای زندگی کنیم که باعث افتخار و عزت شهدای خود باشیم.

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group