رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان: ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازید

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

نقد و امیدبخشی در کنار یکدیگر دیده شود/ با مصلحت‌جویی و نگفتن واقعیت‌ها مشکلات کشور برطرف نمی‌شود/ مسئولان پای درد دل مردم بنشینند

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در نشست ائمه جمعه استان گفت: با مصلحت‌جویی و نگفتن واقعیت‌ها مشکلات کشور برطرف نمی‌شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که در دفتر امام جمعه الوند برگزار شد، یاد و خاطره مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین طهماسبی، امام جمعه فقید الوند را گرامی داشت و اظهار کرد: مرحوم طهماسبی عمر با برکت خود را در مسیر خدمت به اسلام و مردم صرف کرد و مردم نیز با حضور باشکوه در مراسم تشییع ایشان به خوبی قدرشناسی خود را نشان دادند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه نقد و امیدبخشی نسبت به آینده انقلاب باید در کنار هم دیده شود، تأکید کرد: نقد و امر به معروف و نهی از منکر لازمه هر جامعه‌ای است چرا که اگر امر به معروف و نهی از منکر نادیده گرفته شود، فساد، ظلم، رفاه‌طلبی و باندبازی جامعه را فرا می‌گیرد.

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد رفاه ‌طلبان بر جامعه مسلط شوند، خاطرنشان کرد: در منابع دینی تأکید شده است اگر خداوند بخواهد جامعه را به نابودی بکشاند، رفاه طلبان را بر مردم آن جامعه مسلط می‌کند و سپس آنها را به نابودی می‌کشاند و می‌باید سرنوشت قوم‌های گذشته را سرمشق قرار دهیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: با مصلحت‌جویی، نگفتن واقعیت‌ها و نادیده گرفتن ظلم‌ها نمی‌توانیم به نقطه مطلوب، که همان برچیده شدن منکرها است، دست پیدا کنیم؛ بنابراین ملاحظات را کنار گذاشته و واقعیت‌ها را بدون رودربایستی بیان کنیم تا بتوانیم مشکلات را برطرف نماییم.

 

وی مصلحت‌گرایی‌های غیر دینی را خطای بزرگ عنوان کرد و ابراز داشت: ملاحظات باید بر اساس موازین و دستورات دینی باشد چرا که اگر ملاحظات بر اساس سلایق فردی صورت بگیرد، مخرب خواهد بود.

 

آیت‌الله عابدینی در ادامه هم‌دردی و همراهی با مردم را در شرایط سخت اقتصادی بسیار ضروری عنوان کرد و افزود: باید مسئولان کشور در میان مردم حضور پیدا کنند و پای درد دل آنها بنشینند تا در جریان کامل مشکلات آنها قرار بگیرند.

 

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: مردم اگر بدانند مسئولان از مشکلات آنها آگاه هستند و تلاش می‌کنند تا آنها را برطرف کنند، آرامش بیشتری پیدا می‌کنند و نسبت به آینده امیدوارتر خواهند شد.

 

وی به در پیش بودن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان در تلاش هستند تا جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب برگزار نشود چرا که چهلمین سال نشان دهنده تثبیت انقلاب است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: دشمنان به همین خاطر تلاش می‌کنند تا با ایجاد فتنه‌ها اجازه ندهند مردم جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب را برگزار کنند اما مردم پای انقلاب هستند و مشکلات باعث نخواهد شد تا مردم دست از انقلابشان بکشند و ان‌شاءالله همه دست به دست هم می‌دهیم و از مشکلات عبور می‌کنیم.

 

 

 

 

 

آیت الله عابدینی در ابتدای سفر به شهر الوند با خانواده شهید صیادی دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group