رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور: ملت متحد باشد توطئه‌های دشمن به ضرر خود او تمام خواهد شد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

نقد و امیدبخشی در کنار یکدیگر دیده شود/ با مصلحت‌جویی و نگفتن واقعیت‌ها مشکلات کشور برطرف نمی‌شود/ مسئولان پای درد دل مردم بنشینند

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در نشست ائمه جمعه استان گفت: با مصلحت‌جویی و نگفتن واقعیت‌ها مشکلات کشور برطرف نمی‌شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که در دفتر امام جمعه الوند برگزار شد، یاد و خاطره مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین طهماسبی، امام جمعه فقید الوند را گرامی داشت و اظهار کرد: مرحوم طهماسبی عمر با برکت خود را در مسیر خدمت به اسلام و مردم صرف کرد و مردم نیز با حضور باشکوه در مراسم تشییع ایشان به خوبی قدرشناسی خود را نشان دادند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه نقد و امیدبخشی نسبت به آینده انقلاب باید در کنار هم دیده شود، تأکید کرد: نقد و امر به معروف و نهی از منکر لازمه هر جامعه‌ای است چرا که اگر امر به معروف و نهی از منکر نادیده گرفته شود، فساد، ظلم، رفاه‌طلبی و باندبازی جامعه را فرا می‌گیرد.

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد رفاه ‌طلبان بر جامعه مسلط شوند، خاطرنشان کرد: در منابع دینی تأکید شده است اگر خداوند بخواهد جامعه را به نابودی بکشاند، رفاه طلبان را بر مردم آن جامعه مسلط می‌کند و سپس آنها را به نابودی می‌کشاند و می‌باید سرنوشت قوم‌های گذشته را سرمشق قرار دهیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: با مصلحت‌جویی، نگفتن واقعیت‌ها و نادیده گرفتن ظلم‌ها نمی‌توانیم به نقطه مطلوب، که همان برچیده شدن منکرها است، دست پیدا کنیم؛ بنابراین ملاحظات را کنار گذاشته و واقعیت‌ها را بدون رودربایستی بیان کنیم تا بتوانیم مشکلات را برطرف نماییم.

 

وی مصلحت‌گرایی‌های غیر دینی را خطای بزرگ عنوان کرد و ابراز داشت: ملاحظات باید بر اساس موازین و دستورات دینی باشد چرا که اگر ملاحظات بر اساس سلایق فردی صورت بگیرد، مخرب خواهد بود.

 

آیت‌الله عابدینی در ادامه هم‌دردی و همراهی با مردم را در شرایط سخت اقتصادی بسیار ضروری عنوان کرد و افزود: باید مسئولان کشور در میان مردم حضور پیدا کنند و پای درد دل آنها بنشینند تا در جریان کامل مشکلات آنها قرار بگیرند.

 

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: مردم اگر بدانند مسئولان از مشکلات آنها آگاه هستند و تلاش می‌کنند تا آنها را برطرف کنند، آرامش بیشتری پیدا می‌کنند و نسبت به آینده امیدوارتر خواهند شد.

 

وی به در پیش بودن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان در تلاش هستند تا جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب برگزار نشود چرا که چهلمین سال نشان دهنده تثبیت انقلاب است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: دشمنان به همین خاطر تلاش می‌کنند تا با ایجاد فتنه‌ها اجازه ندهند مردم جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب را برگزار کنند اما مردم پای انقلاب هستند و مشکلات باعث نخواهد شد تا مردم دست از انقلابشان بکشند و ان‌شاءالله همه دست به دست هم می‌دهیم و از مشکلات عبور می‌کنیم.

 

 

 

 

 

آیت الله عابدینی در ابتدای سفر به شهر الوند با خانواده شهید صیادی دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group