رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری: لزوم بسیج حداکثری همه نیروها در مقابل تهاجم حداکثری دشمنان ایران

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه ستاد کنگره سه هزار شهید استان قزوین گفت: کنگره سه هزار شهید استان قزوین با شکوه و با عظمت برگزار شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه ستاد کنگره سه هزار شهید استان قزوین که در تهران برگزار شد، به حادثه فیضیه در سال 1354 اشاره کرد و افزود: در آن زمان جمهوری اسلامی در چهار دیواری مدرسه فیضیه و دارالشفاء خلاصه شده بود.

 

وی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی مرزهای جمهوری اسلامی گسترش پیدا کرد و به مرزهای جغرافیایی کشور توسعه پیدا کرد، ابراز داشت: امروز خط مقدم جمهوری اسلامی ایران به شهرهای سوریه، یمن و غزه توسعه پیدا کرده است.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: توسعه جمهوری اسلامی از مرکز فیضیه و با هدایت‌گری امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و با رشادت‌های سه هزار شهید گرانقدر، خانواده‌های آن عزیزان، جانبازان و آزادگان بدست آمد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه کنگره سه هزار شهید استان به نحو شایسته برگزار شود، بیان کرد: باید قدرشناس شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی باشیم و کنگره سه هزار شهید استان را به بهترین شکل برگزار کنیم.

 

وی اضافه کرد: خداوند فرمود ای کسانی که ایمان آورده‌اید، خدا و رسول را اجابت کنید وقتی شما را به کاری دعوت می‌کنند چرا که اجابت آنها شما را صاحب حیات معنوی می‌کند.

 

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: خداوند در سوره بقره فرموده نه تنها مپندارید آنهایی که در راه خدا کشته شده‌اند، مرده هستند بلکه حق ندارید در فکر و خیالتان نیز تصور کنید که آنها مرده‌اند.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: شهدا کسانی بودند که دعوت خدا و رسول(ص) را اجابت کردند و به حیات طیبه دست پیدا کردند و این حیات معنوی و حیات طیبه بالاترین سطح از حیات است.

 

 

وی گفت: شهدا اقامه‌کنندگان نماز بودند و باید کاری کنیم تا همه آحاد جامعه تحت تأثیر آرمانها و اهداف شهدا قرار گیرند و همه در راستای اقامه فرهنگ شهدا در جامعه قرار بگیرند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآور شد: چهلمین سال انقلاب، سال بلوغ انقلاب است که تبدیل به شجره طبیه پر ثمر و بالنده شده است و علی‌رغم همه شیطنت‌ها انقلاب در حال صدور است.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: انقلاب هر روز با شکوه و با عظمت بیشتر در حال جذب انسان ها و تأثیرگذاری بر روی جوانان داخل، و در بیرون در تقویت مقاومت اسلامی مؤثرتر عمل کرده است و این کنگره کمک می‌کند تا بیش از پیش چهلمین سالگرد انقلاب را پاس بداریم.

 

وی تأکید کرد: کنگره سه هزار شهید استان قزوین فرصتی تکرار ناپذیر برای استان محسوب می‌شود و همه می‌باید تلاش کنیم تا به نحو شایسته از این فرصت استثنایی استفاده کنیم و آنرا با شکوه و با عظمت برگزار نماییم.

 

 

 

 

 

 


 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group