رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در روستای شیداصفهان گفت: پرداخت وجوهات به اموال انسان برکت می‌بخشد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسمی که با موضوع زکات در روستای شیداصفهان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: خداوند بر پاکی مال تأکید دارد و خطاب به پیغمبر (ص) می‌فرماید از اموال آنان صدقه‏‌اى بگير تا به وسيله آن پاك و پاكيزه‏‌شان سازى و برايشان دعا كن زيرا دعاى تو براى آنان آرامش است.

 

وی با بیان اینکه مردم شیداصفهان در پرداخت وجوهات پیشتاز هستند، تصریح کرد: پرداخت وجوهات برکت مال انسان می‌شود و آثارش در زندگی انسان نمود پیدا می‌کند. باید خدا را سپاسگزار باشیم که شما عزیزان به این فریضه دینی و مال حلال اهمیت ویژه‌ای قائل هستید.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: قرآن درباره دریافت وجوهات بر موضوع طهارت تأکید دارد و به پیغمبر می‌فرماید اگر وجوهات آن‌ها را دریافت کردی، پاکشان کرده‌ای و این پاکی به زندگی انسان برکت می‌بخشد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) بزرگ‌ترین کسانی بودند که قرآن را درک ‌کردند، بیان کرد: کسانی می‌توانند قرآن را درک کنند و بفهمند که پاک و طاهر باشند و یکی از راه‌های پاکی و طهارت همین پرداخت وجوهات و طهارت مالی است.

 

وی با بیان اینکه اگر لقمه حلال وارد زندگی انسان شود نماز، روزه و حج را با مشکل مواجه می‌کند، گفت: وقتی شما درختی را هرس می‌کنید، زمینه رشد و نمو آن را فراهم کرده‌اید و مالی که از انسان باید جدا شود نیز همین گونه است و اگر پرداخت شود زمینه رشد و نمو را فراهم می‌کند.

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: خدا به پیامبر (ص) می‌فرماید پس از آنکه مال آنها را پاک کردی به آنها درود و سلام بفرست، زیرا درود و سلام تو به دل‌های آنها آرامش می‌بخشد.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: آیت‌الله شالّی می‌فرمودند وقتی برای دریافت زکات به مردم مراجعه می‌کردیم، به آنها می‌گفتیم اگر مایل هستید وجوهات خود را پرداخت کنید و پس از دریافت وجوهات، صاحب خانه صمیمانه از ما تشکر می‌کرد و می‌گفت آرامش پیدا کردیم، همان گونه که خدا در قرآن گفته است.

 

 

وی با بیان اینکه خدا در سوره معارج می‌فرماید در اموال شما حق معلومی برای سائل و محروم است، اظهار کرد: همه نعمت‌هایی که خدا به ما داده است، قسمتی را برای فقرا و نیازمندان در نظر گرفته است و باید آن حق را پرداخت کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: اگر کسی این آیه را باور داشته باشد و به آن یقین پیدا کند، هیچگاه به خودش اجازه نمی‌دهد حق فقیر را پرداخت نکند و این کاری که شما می‌کنید نشان دهنده باور قلبی‌تان به آیات الهی است.

 

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: نباید در پرداخت حق فقیر به گونه‌ای عمل کنیم که احساس کند ما به او رحم می‌کنیم زیرا این حق اوست و خداوند در اموال ما قرار داده تا به او پرداخت کنیم و اگر پرداخت نکنیم گرفتار می‌شویم.

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group