رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: قرار بود ما به دهان امریکا بزنیم نه اینکه چشم ما به دهان امریکا باشد تا ببینیم لطف غربی‌ها شامل حال ما می‌شود یا خیر؟ هر زمانی ما مقابل مستکبران خود را ذلیل کردیم مورد نفرت و خشم خدا قرار می‌گیریم.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه تفسیر قرآن کریم مسجد امام خمینی(ره) با اشاره به آیه 24 سوره عنکبوت اظهار کرد: زمانی‌که حضرت ابراهیم (ع) تمام صحبت‌های خود را برای هدایت قومش انجام داد و به آنها بشارت و انذار داد، قومش در رفتاری بی‌معرفتانه گفتند باید ابراهیم(ع) را به قتل برسانیم یا به آتش بکشیم؛ اما خدای متعال این پیامبر الهی را به واسطه مقاومت و ایستادگی وی از آتش نجات داد.

 

امام جمعه قزوین افزود: اگر حضرت ابراهیم (ع) در برابر سرکشی‌های قوم خود سازش‌طلبی و منفعت‌طلبی از خود نشان می‌داد و ایمان خود را نادیده می‌گرفت، اهل جهنم می‌شد و خدای متعال وی را از آتش نجات نمی‌داد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: برای شناخت خدا باید با حضرت موسی، حضرت عیسی، حضرت ابراهیم، حضرت یوسف و پیامبران الهی(علیهم‌السلام) همسفر شویم. در همراهی با صادقین، خداشناسی ما تامین و تضمین می‌شود.

 

وی با اشاره به داستان حضرت موسی(ع) گفت: زمانی‌که حضرت موسی(ع) به صورت نوزادی در کاخ فرعون وارد شد خدای متعال با عنایت خود مادر موسی(ع) را به وی بازگرداند تا غمگین فرزند خود نباشد. یکی دیگر از عنایات خداوند به حضرت موسی(ع) زمانی بود که وی با یک جوان طاغوتی درگیر و عامل مرگ وی شد و خدای متعال او را از مخمصه‌ای که به وجود آمده بود، نجات داد.

 

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: با مطالعه تاریخ به خوبی درمی‌یابیم که اگر آدمی بندگی خدای متعال را به درستی به جای بیاورد، خداوند نجات دهنده او خواهد شد.

 

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: پس از امتحانات الهی که برای حضرت موسی(ع) رخ داد خدای متعال به پیامبر خود امر کرد که به همراه برادرش نزد فرعون برود و او را هدایت کنند، زیرا فرعون علیه خدای یکتا طغیان کرده بود. همانگونه که خداوند در دوره پهلوی به امام راحل(ره) توفیق مقابله با فرعون زمان خود را عنایت کرد.

 

وی ابراز کرد: زمانی‌که حضرت موسی و برادرش نزد فرعون می‌رفتند احساس نگرانی داشتند که خدای متعال به آنها فرمود، نترسید که خدا پشتیبان شماست؛ این وعده خدا فقط مخصوص این پیامبر نبود؛ بلکه خداوند برای همه بندگانش که بر او توکل می‌کنند تا پایان دنیا پشتیبان خواهد بود.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: قرار بود ما به دهان امریکا بزنیم نه اینکه چشم ما به دهان امریکا باشد تا ببینیم لطف غربی‌ها شامل حال ما می‌شود یا خیر؟! هر زمانی ما مقابل مستکبران خود را ذلیل کردیم مورد نفرت و خشم خدا قرار می‌گیریم.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: در سوره طه می‌خوانیم که گاهی در امتحانات سخت یاس و ناامیدی سراغ بندگان خوب خدا هم می‌آید، اما در همین امتحانات سخت و بحرانی هم نصرت خداوند فرا می‌رسد و بندگان شایسته خود را هدایت کرده و نجات می‌دهد. یعنی امداد خداوند نصیب مومنان اهل تقوا می‌شود.

 

وی اذعان کرد: ابوذر غفاری از رسول خدا (ص) نقل می‌کند که ایشان فرمودند وجود اهل بیت (ع) همانند کشتی نوح هستند که هرکس وارد ولایت اهل بیت شود، نجات پیدا می‌کند و هرکس از کشتی ولایت خارج شود غرق در گمراهی و ظلمات خواهد شد.

 

امام جمعه قزوین در پایان ابراز کرد: در حدیث دیگری جابربن عبدالله انصاری از پیامبر اسلام نقل می‌کند که ایشان فرمودند: «فاطمه زهرا قلب من است و فرزندان او میوه دل من هستند و همسر فاطمه نور چشم من است و فرزندان او امین‌ها و ریسمان نجات هستند و هرکس این ریسمان ولایت را گرفت، سعادتمند و هرکس این ریسمان را رها کرد، گمراه می‌شود».

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group