رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

بیعت نکردن امام حسین(ع) با یزید تکلیف امروز ما را روشن کرده است/ پاسداران در دفاع مقدس، دفاع از حرم و امروز در حمایت از سیل‌زدگان پای کار هستند

 

 

امام جمعه قزوین در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) گفت: بیعت نکردن امام حسین(ع) با یزید تکلیف امروز ما را روشن کرده است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم گرامیداشت ولادت امام حسین (ع) که در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) خیابان منتظری قزوین برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار اظهار کرد: با اقدامی که ترامپ انجام داد مشخص شد که دشمن تا چه اندازه از نام سپاه در وحشت است و این اقتدار دوستان ما را دلگرم می‌کند و امیدشان را افزایش می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: از یک دیوانه‌ای چون ترامپ جز این انتظار نمی‌رفت چرا که دیروز درباره جولان یاوه‌گویی کرد و امروز هم چنین اقدامی را انجام داد و غیر منتظره نبود که سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

 

امام جمعه قزوین در ادامه به تفسیر آیه شریفه 69 سوره نساء پرداخت و بیان کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید «و آنان که اطاعت خدا و رسول خدا کنند البته با کسانی که خدا به آن‌ها لطف فرموده یعنی با پیغمبران و صدّیقان و شهیدان و نیکوکاران محشور خواهند شد، و اینان نیکو رفیقانی هستند».

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: برخی می‌گویند ما خدا را قبول داریم اما حضرت رسول (ص) را اطاعت نمی‌کنند و بنی اسرائیل همین شیوه را داشتند که حرف از خدا می‌زدند اما از خدا و رسول خدا پیروی نمی‌کردند و به پیکار با دشمن نمی‌رفتند.

 

وی بیان کرد: عده‌ای پیش از انقلاب اسلامی نیز همین رویه را دنبال می‌کردند و برای حمایت از انقلاب و پس از آن در جنگ تحمیلی و دفاع از حرم به میدان نیامدند و اعتقادی به آن نداشتند و به خودشان زحمتی ندادند.

 

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: امروز در دفاع از حرم نیز عده‌ای نه تنها برای مبارزه علیه تروریست‌های داعشی قدمی بر نداشتند، بلکه از مدافعان حرم سؤال می‌کنند که چرا شما به مبارزه با داعش رفتید در حالی که این آگاهی را ندارند اگر آنها نبودند باید با داعش در شهرهای ایران مبارزه می‌کردیم.

 

امام جمعه قزوین به خدمات سپاه پاسدران در طول انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: همانگونه که پاسداران در دفاع مقدس و دفاع از حرم در میدان بودند، در حمایت و کمک به مردم مظلومی که در سیل گرفتار شده‌اند، در میدان هستند و به حمایت از مردم مشغول‌اند.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در نیمه‌های ماه رجب سال 60 یعنی شش ماه قبل از ماجرای عاشورا، با مرگ معاویه و بحث بیعت گرفتن از امام حسین(ع) برای یزید، امام رفتاری داشتند که تکلیف همه انسان ها را تا قیامت روشن کرده‌اند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: امام حسین(ع) در استانداری مدینه به حاکم وقت این شهر فرمودند: «من از اهل بیت نبوت و معدن وحی و رسالت هستم»، و چنین انسانی نمی‌تواند با کسی مثل یزید بیعت کند.

 

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: امام حسین(ع) در استانداری مدینه نفرمودند من با یزید بیعت نمی‌کنم اگر این سخن را مطرح می‌کردند یعنی کربلا یک حادثه بود؛ اما ایشان فرمودند؛ «مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند» این اتفاق یکی از ده‌ها اتفاقی است که پیش از عاشورا صورت گرفته و باید همه را با دقت مرور کنیم.

 

وی عنوان کرد: برخی به غلط گفتند امام حسین (ع) با عمر بن سعد مذاکره کرد در حالی که حضرت برای امر به معروف و نهی از منکر و دعوت عمربن‌سعد به سراغ او رفت و امروز نیز نباید از راه والای اباعبدالله (ع) خارج شد.

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید کسانی که خدا و رسول او را اطاعت کند با پیغمبران و صدّیقان و شهیدان و نیکوکاران محشور خواهند شد و همراه کسانی خواهند بود که خدا به آنها نعمت داده است.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group