رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

بزرگداشت علما به یک مجلس فرهنگی و تاثیرگذار تبدیل شود

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: مراسم بزرگداشت علما و روحانیون متوفی قزوین نباید تبدیل به یک مجلس ختم شود، بلکه باید یک مجلس اثرگذار بر نفوس مردم باشد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه ستاد بزرگداشت علما و روحانیون متوفی استان قزوین اظهار کرد: برگزاری این بزرگداشت در واقع احترام به این نگاه دینی و اهل بیتی است که "مداد العلما افضل من دماء الشهداء".

 

 امام جمعه قزوین اذعان کرد: طی دوران‌های مختلف شاهد بودیم که علمای بزرگ ما در مسیر مجاهدت و شهادت طلبی از دیگر اقشار سبقت گرفته اند و میزان شهدای روحانیت به نسبت جمعیت آنها از دیگر اقشار همچون سپاه، بسیج، ارتش و نیروهای مسلح بیشتر است.

 

وی افزود: پشت صحنه و زیرساخت ایثار، شهادت، فداکاری و مجاهدت، زحمات این علمایی است که در طول تاریخ برای حفظ اسلام و انقلاب متقبل شدند و باید این علما مورد توجه قرار بگیرند.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: مبلغات شاخص چه آنهایی که مرحوم شدند و چه عزیزان در قید حیات باید دیده شوند و جهت‌دهی بزرگان عرصه تبلیغ در این برنامه رقم می‌خورد یعنی همچون بیانیه رهبر معظم انقلاب یک نگاه به گذشته علما دارید و نگاه دوم ریل گذاری و ترسیم برای آینده حضور علما در صحنه‌های مختلف است.

 

وی گفت: برگزاری این بزرگداشت و تقدیر از علمایی که هدفمند و با استقامت برنامه‌های بزرگی را رقم زدند و معرفی این علما زمینه ساز تربیت طلابی خواهد شد که این بزرگان را برای آینده کاری خود الگو قرار می‌دهند.

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: جایگاه کریمانه و بلند علما و نقش آفرینی استخوان‌دار و اساسی این عزیزان باید به مردم نشان داده شود. باید این عزیزان معرفی شوند که این جوانان به علما و مبلغان تاثیرگذار و مومن خود افتخار کنند.

 

 

وی ابراز کرد: بزرگداشت علما باید به یک مجلس فرهنگی و تاثیرگذار تبدیل شود، همچنین این برنامه باید شبیه جلد اول کنگره سه هزار شهید استان قزوین باشد و مردم با مشاهده این برنامه خاطره کنگره شهدا را زنده کنند، زیرا شهدا محصول زحمات همین علمای بزرگ بودند. 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در پایان گفت: مراسم بزرگداشت علما و روحانیون متوفی قزوین نباید تبدیل به یک مجلس ختم شود، بلکه باید یک مجلس اثرگذار بر نفوس مردم باشد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group