رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

"گام دوم انقلاب" می‌گوید اقتصاد و جامعه‌مدیریتی باید طعم قرآنی پیدا کند/ در اجرای پیام‌های قرآن از یکدیگر سبقت بگیریم

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: اهل ایمان و تقوا "قرآن" را خیر معنا می‌کنند، بنابراین ما باید در حوزه پیاده‌کردن پیام‌های قرآنی در زندگی از یکدیگر سبقت بگیریم البته حفظ و قرائت قرآن نیز جزو توجه به قرآن کریم است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در سیزدهمین جشنواره امتنان از برگزیدگان جامعه کار و تولید و منتخبان مسابقات قرآنی اظهار کرد: بعضی از دعوت‌های خدای متعال مخصوص است به گونه‌ای که خداوند حتی در قرآن کریم این دعوت را مطالبه و پیگیری می‌کند، یکی از این دعوت‌ها آنجاست که خداوند می‌فرمایند "وَتَعاوَنوا عَلَى البِرِّ وَالتَّقوىٰ وَلا تَعاوَنوا عَلَى الإِثمِ وَالعُدوانِ وَاتَّقُوا اللَّهَ ".

 

وی افزود: خدای متعال در قرآن کریم تاکید دارد که من باید بندگان شایسته خود را در خوبی‌ها و اعمال صالح مشاهده کنم و آنها نباید در فضای بی‌رحمی، ظلم، حق کشی، گناه و فساد حاکم دیده شوند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: اگر در ناز و نعمت و رفاه باشیم و توجهی به محرومان و مستضعفان اطراف خود نداشته باشیم باید در محضر خدای متعال پاسخگو بود، حتی اگر فردی از راه حلال هم صاحب مال و ثروت شده باشد باید پاسخگو باشد و در همین کسب حلال خود نیز مستمندان را شریک کند.

 

 

وی گفت: باید بدانیم که اسلام هیچ زمانی ما را تشویق نکرده که فقیر و مستضعف باقی بمانیم بلکه ما را تشویق به تولید و درآمدزایی کرده، اما در حوزه مصرف دین ما را تشویق به قناعت و زهد کرده است.

 

آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: "تعاونوا علی البر و التقوی" یعنی تا می‌توانیم تولید کنیم و در مسیر این تولید و شکوفایی هم به فکر کمک و یاری مستضعفان جامعه باشیم، زمانی خدا به ما رحم می‌کند که ما به بندگان خدا رحم کنیم.

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: قرآن کریم تاکید دارد که در خیرات و خوبی‌ها از یکدیگر سبقت بگیرید، البته این خیرات و خوبی‌ها به‌معنای چشم و هم چشمی و تجمل‌گرایی و مال اندوزی نیست، انفاق، پرداخت خمس و زکات، رسیدگی به محرومان، صله رحم و جهاد در راه خدا جزو خیرات است. 

 

 

وی "قرآن کریم" را مصداق بزرگ خیرات و برکات دانست و ابراز کرد: خداوند می‌فرماید؛ برخی‌ها قرآن را افسانه‌ای از گذشتگان می‌دانند اما اهل ایمان و تقوا "قرآن" را خیر معنا می‌کنند، بنابراین ما باید در حوزه پیاده‌کردن پیام‌های قرآنی در زندگی از یکدیگر سبقت بگیریم البته حفظ و قرائت قرآن نیز جزو توجه به قرآن کریم است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به صدور بیانیه رهبر معظم انقلاب اذعان کرد: انقلاب اسلامی ایران چهل سالگی خود را پشت سرگذاشت، در دهه 40 زمانی که امام راحل قیام علیه حکومت ستم‌شاهی را به راه انداخت عده‌ای گمان نمی‌کردند این انقلاب به ثمر برسد.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: توجه به آینده از تاکیدات قرآن کریم است یعنی رسیدن به چهل سالگی انقلاب نباید ما را متوقف کند، بلکه باید در حوزه‌های مختلف آینده‌نگری داشته باشیم.

 

وی اذعان کرد: "گام دوم انقلاب" می‌خواهد به ما بگوید برای زمینه سازی ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) باید زندگی ما به سبک قرآنی تبدیل شود، اقتصاد، جامعه مدیریتی، حکومت اسلامی و تمدن اسلامی ما باید طعم قرآنی پیدا کند.

 

امام جمعه قزوین گفت: از امروز باید خود را برای برگزاری جشن 50سالگی انقلاب آماده کنیم و دستاوردهای عظیم انقلاب را از آن چیزی که امروز به آن دست پیدا کرده‌ایم، بیشتر کنیم.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group