رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

امام جمعه قزوین در جلسه اخلاق حوزه‌های علمیه استان گفت: امام علی (ع) در اهمیت صبر می فرمایند «ايمان» بدون «صبر» مانند بدن بى سر ارزشى ندارد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه اخلاق حوزه‌های علمیه استان قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: در بسیاری از آیات و روایات اصرار بر این است که صبر در مجموعه دین و در مقایسه با سایر معارف دینی، شبیه جایگاه سَرِ انسان نسبت به بدن است.

 

وی تصریح کرد: این تشبیه در خیلی از مسائل دینی دیگر نیز وجود دارد و به عنوان نمونه ولایت را مانند قلب برای بدن تشبیه کرده‌اند و یا نماز را ستون دین معرفی می‌کنند.

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه در هر مسأله‌ای از مسائل دینی، بدون صبر کارمان پیش نمی‌رود، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم یک مسأله دینی را درک کرده و در راستای آن تحقیق و تفکر کنیم، باید صبر داشته باشیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند شما را به پنج چيز سفارش مى‌كنم كه اگر براى آنها شتران را پر شتاب برانيد و رنج سفر را تحمّل كنيد سزاوار است.

 

وی ادامه داد: امام علی (ع) در باره این پنج چیز می‌فرمایند جز به پروردگار خود اميدوار نباشید و جز از گناه خود نترسید. اگر از يكى سؤال كردند و نمى‌داند، شرم نكند و بگويد نمى‌دانم، كسى در آموختن آنچه نمى‌داند شرم نكند، و بر شما باد به صبر، كه صبر، ايمان را چون سر است بر بدن و ايمان بدون صبر چونان بدن بى سر، ارزشى ندارد.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: رسول گرامی اسلام (ص) در اهمیت صبر می‌فرمایند صبر بر سه قسم است که صبر در مصيبت، صبر بر طاعت و صبر از گناه است که باید از موهبت صبر استفاده کنیم که به خطر گناه گرفتار نشویم.

 

 

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان قزوین تصریح کرد: امام باقر (ع) می‌فرمایند صبری که در برابر بلا و آزمایش و مشکلات انجام می‌گیرد، نیکو و زیبا است اما از این بالاتر آن است که انسان با صبر از حرام‌ها بگذرد و به حرام گرفتار نشود، بالاتر از صبوری در گرفتاری‌ها است.

 

وی با تسلیت وفات حضرت ام‌البنین سلام الله علیها بیان کرد: چهار فرزند حضرت ام‌البنین (س) به شهادت رسیدند، با این حال ایشان فرمودند از امام حسین (ع) برای من بگویید و نشان می‌دهد برای تحمل بلایا و گرفتاری‌ها فراتر از موضوع صبر در خود آمادگی ایجاد کرده بودند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امام علی (ع) می‌فرمایند کسی که صبر ندارد، دین ندارد و اگر صبوری بکنید، روزگار می‌گذرد و بخاطر صبور بودنت مأجور هستید اما اگر صبوری پیشه نکنید و داد و فریاد کنید، باز هم امور می‌گذرد و تنها وزر و وبال برگردنت می‌ماند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group