رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

رفاه‌طلبان و دنیاپرستان جامعه را به نابودی می‌کشانند/ امیدواریم با یاری وزیر دادگستری گام‌های جدی برای تحقق عدالت برداریم

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در شورای اداری استان گفت: امیدواریم با یاری وزیر دادگستری گام‌های جدی برای تحقق عدالت برداریم.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در شورای اداری استان قزوین که با حضور وزیر دادگستری برگزار شد، روز تکریم از مادران و همسران شهدا را گرامیداشت و اظهار کرد: امروز، روز ارتحال حضرت ام‌البنین (س)، بانوی بزرگ اسلام و مادر حضرت ابوالفضل (ع) است که روز تکریم از مادران و همسران شهدا نامیده شده است.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی ثمره فداکاران بزرگی چون مادران و همسران شهدا است و قدر آن‌ها را می‌دانیم و از خدای متعال می‌خواهیم تا قدرت و توانی به ما بدهد تا بتوانیم وظایفمان را در قبال آنها به انجام برسانیم.

 

امام جمعه قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: بحمدالله پنجمین دهه انقلاب اسلامی را آغاز کردیم و همانطور که در فکر بودیم تا چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را بزرگ ببینیم، الحمدالله جامعه در حد توان به این تکلیف عمل کرد و راهپیمایی با عزمت و با شکوه را برگزار کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: این خداوند بود که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، دل‌ها را به یکدیگر پیوند زد و اقیانوسی از حماسه، معنویت، عزت و اقتدار خلق شد و خداوند را برای همه این نعمت‌ها سپاسگزار هستیم.

 

 

وی به حضور آقای آوایی وزیر دادگستری در شورای اداری استان نیز اشاره کرد و گفت: شخصیت و مسئولیت ایشان برای ما نوید و بشارت است و امیدوار هستیم آثار عملی سفر ایشان را بزودی مشاهده کنیم.

 

آیت‌الله عابدینی ابراز داشت: خداوند فرموده بین منافقان هیچ رابطه صمیمانه وجود ندارد و مانند چوب خشک هستند که باید به جایی تکیه کنند تا بتوانند استوار بمانند اما درباره مؤمنان فرموده آنان با یکدیگر صمیمت دارند و ریشه آنها بسیار استوار و محکم است.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: خداوند می‌فرماید همه کسانی که در دنیا با یکدیگر دوستی و رفاقت دارند، اگر بر مبنای تقوا و مبانی دینی صورت نگرفته باشد، در قیامت به دشمنی تبدیل خواهد شد چرا که به خاطر بی‌تقوایی، یکدیگر را به انحراف می‌کشانند.

 

وی با بیان اینکه خداوند می‌فرماید منافقان به بدی‌ها امر می‌کنند، اظهار کرد: خداوند می‌فرماید همانطور که منافقان امر به بدی و منکر می‌کنند، مؤمنان امر به خوبی و معروف می‌کنند و این‌ها تفاوت میان منافقان و مؤمنان است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر بسیار حائز اهمیت است، گفت: این فریضه الهی آنقدر مهم است که گویا بقای همه دین، به این فریضه مهم دینی وابسته است.

 

 

آیت‌الله عابدینی به حدیثی از امام علی (ع) در باب اهمیت امر به معروف اشاره کرد و افزود: حضرت می‌فرمایند اگر کسی نسبت به منکر در قلبش منزجر نشود، زبانش اعتراض نکند و عملاً هم کاری انجام ندهد، مرده زنده نما است.

 

وی اضافه کرد: ائمه اطهار (ع) می‌فرمایند هر کسی جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را با عزت نگاه دارد، خداوند به او عزت می‌بخشد و هر کسی جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را ذلیل کند، خداوند او را به ذلت می‌کشاند.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، بدترین‌ها بر شما مسلط می‌شوند و از آن پس فریاد شما به جایی نمی‌رسد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام علی (ع) که اگر کودک فقیری را می‌دیدند اشک میریختند و با دیدن بینوایی بسیار متأثر می‌شدند، در مقابل مجرمان بسیار محکم می‌ایستاد و از اینکه آن‌ها پشتیبانی دارند، هراسی نداشت. ایشان فرمودند اگر بیت‌المال مهریه زن کسی باشد، من آن را به بیت‌المال باز می‌گردانم.

 

وی خاطرنشان کرد: در استان ما قرار بوده زمینی به مزایده گذاشته شود، اما برای دور زدن قانون آگهی آن را در روزنامه‌ای چاپ کردند که به استان خوزستان تعلق داشت و این موضوع قطعی است. پس از آن شنیدیم که همان روزنامه را نیز از سطح شهر جمع کردند که مبادا کسی آن را ببیند و برای خرید زمین‌ها اقدام کند.

 

آیت‌الله عابدینی افزود: وقتی شما را با روحیات معنوی و علاقه‌مندی به قرآن می‌بینیم که مبارزات قبل از انقلاب را دیده‌اید و در دوران دفاع مقدس حضور داشته‌اید، بسیار امیدوار شدیم که بتوانیم کار جدی در راستای تحقق عدالت و برخورد با سوء استفاده‌کنندگان انجام دهیم.

 

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه اکثر مدیران استان قزوین آماده اجرای عدالت در استان هستند، اذعان کرد: اگر تعداد اندکی از مسئولان کارهایی خلاف مرتکب می‌شوند، باعث نشود حیثیت مدیریتی و جوانمردانه این استان حماسی و انقلابی، استان شهید لشگری، شهید بابایی و مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی مخدوش شود.

 

وی به آیاتی از قرآن در خصوص عدم ماندگاری ظلم اشاره و اظهار کرد: خداوند فرموده ما کسانی که ظلم کرده‌اند را تحمل نکردیم و نشان داد که اگر ظلم صورت بگیرد، برخورد حق تعالی جدی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: خداوند می‌فرماید پس از آن که آن‌ها را از میان برداشتیم، شما را جانشینان آنها قرار دادیم و می‌خواهیم ببنیم شما می‌خواهید چگونه عمل کنید.

 

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید اگر بخواهیم جامعه‌ای را نابود کنیم به رفاه طلبان، دنیا پرستان و خوش گذرانان اجازه می‌دهیم فسق و فجور کنند، بی‌بندوباری کنند، به فقرا ظلم کنند، اختلاف طبقاتی ایجاد کنند و سپس چنین جامعه‌ای را به نابودی می‌کشانیم.

 

وی یادآور شد: اگر تاریخ را مطالعه کنیم و قرآن را ببنیم مشاهده می‌کنیم که خداوند ملت‌های زیادی را نابود کرد چرا که آنها ظلم می‌کردند و برای تحقق عدالت تلاشی انجام نمی‌دادند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group