فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی: دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع مردم مهرگان گفت: مبادا باوجود الگویی همچون فاطمه(س) به‌دنبال فرهنگ مسموم غرب برویم.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مسجد نبی اکرم (ص) مهرگان، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: سلسله پیامبران و ائمه(ع) همه به یکدیگر متصل هستند و همانگونه که پیامبران، پیامبر قبل از خود را تایید و پیامبر بعد از خود را بشارت می‌دادند ائمه(ع) نیز امام قبل از خود را تایید و امام پس از خود را بشارت می‌دادند، خاتم الانبیاء تنها پیامبری است که همه انبیای الهی بشارت آمدن وی را داده‌اند.

 

 وی افزود: زمانی که خداوند انسان را آفرید و از روح خود در آن دمید به خود "وتبارک الله احسن الخالقین" گفت، زیرا این انسان با روح خود دارای ارزش و جایگاه شد، خانه خدای متعال هم این شرایط دارد و خانه کعبه با روح خود که نبوت و رسالت پیامبر اسلام(ص) است به ارزش و جایگاه دست پیدا می‌کند.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: در قرآن کریم خداوند درباره پیامبر اسلام می‌فرماید:" این همان پیامبری است که در تورات و انجیل نام او ذکر شده و با مراجعه به این کتب واقعی می‌توان کلام خداوند را درباره خاتم الانبیا  مشاهده کرد.

 

وی تاکید کرد: حضرت عیسی(ع) به قوم خود می‌گوید؛ ای بنی اسرائیل همانا من رسولی از طرف خدا برای شما هستم و توراتی که پیش از من آمده را تصدیق می‌کنم و شما را به ظهور پیامبری پس از خودم به نام "احمد" بشارت می‌دهم.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: حضرت عیسی(ع) با خطاب قراردادن قومش هم حیطه مسئولیتی خود را تعیین کرد و هم از آینده جهان خبرداد، در آیه 159 سوره اعراف هم خداوند به پیامبر(ص) می‌فرماید؛ بگو یا ایها الناس من برای هدایت همه شما از سوی خدای متعال آمده‌ام، وقتی کلمه "یا ایها الناس" خطاب قرار می‌گیرد یعنی حیطه رسالت خاتم الانبیا هیچ محدودیت زمینی و زمانی ندارد.

 

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: دومین شخصیت بزرگی که هم انبیاء(ع) و هم ائمه(ع) از آمدن وی خبر داده اند ظهور حضرت صاحب(عج) است ایشان منجی عالم بشریت و منجی عدالت است، انبیای پیشین آمدن وی را بشارت دادند و حضرت رسول اکرم(ص) نیز آمدن ایشان را در حدیث غدیر و حدیث جابربن عبدالله انصاری خبر داده‌اند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: نماز و روزه و حج و زکات و دینداری سنگر اسلام است اما روح همین اسلام، وجود و حضور امامان است که خداوند در سال‌های پایانی عمر پیامبر(ص) به او دستور می‌دهد که رسالت تو با معرفی جانشینانی از نسل خودت تکمیل می‌شود.

 

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: کعبه بدون نبوت و اسلام بدون ولایت خواهد مرد، با معرفی امیرمومنان به جانشینی پیامبر(ص) خداوند روح ولایت را در اسلام دمید و حضرت زهرا(س) و 12 امام رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) را تا روز قیامت عهده دار شدند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group