رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

آرمان‌های‌ امام خمینی، ادامه آرمان‌های فاطمی است / رفاه‌طلبی برخی مسئولان آفتی که انقلاب را تهدید می‌کند

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جمع کارکنان اداره کل اطلاعات استان گفت: آرمان‌های‌ امام خمینی (ره)، ادامه آرمان‌های فاطمی است.

 

آیت‌الله عابدینی در جمع کارکنان اداره کل اطلاعات استان قزوین با بیان اینکه پیامبر خاتم (ص) میراث رسولان عالم است، اظهار کرد: وقتی پیغمبر اسلام (ص)، پیغمبر خاتم است، قرآن کریم نیز کتاب خاتم و اسلام نیز دین خاتم است.

 

وی تصریح کرد: همه این موهبت‌های الهی و میراث انبیاء، در غدیر خم آمد و رسول گرامی اسلام (ص) آن را به امیرالمؤمنین (ع) و خاندان عصمت و طهارت (ع) تحویل دادند و خداوند پس از آن فرمود امروز دین شما را برایتان کامل و نعمت خود را بر شما تمام گردانیدم.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س)، محوری‌ترین و اساسی‌ترین نقش آفرین در حراست و حفاظت از ولایت امیرالمؤمنین (ع) است و این مهم را دوست و دشمن می‌دانند و به این مسأله اعتقاد دارند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: خداوند به پیغمبر (ص) می‌فرماید به همه عالم بگو پس از من کسی به عنوان رسول خدا نخواهد آمد و من آخرین فرستاده خدا هستم و رسالت من جهانی است؛ در حالی که پیغمبران پیشین مانند حضرت عیسی (ع) تنها در میان قوم خود مبعوث به رسالت شدند و رسالت آنها تنها هدایت قوم خود بود.

 

وی بیان کرد: با وجود اینکه این رسالت سنگین بر عهده پیغمبر (ص) قرار داده شده بود، فرزند پسر حضرت از دنیا می‌رود و دشمنان به پیغمبر (ص) می‌گویند تو ابتر هستی اما خداوند فرمود نگران نباش ما به زودی به تو چیزی می‌دهیم که موجبات خوشنودیت را فراهم می‌آرود.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه خداوند به پیامبر (ص) وعده مقام و مال نداد، افزود: خداوند وعده‌ای داد به پیغمبر (ص) که منویات، آرمان‌ها و رسالتی که خدا بر عهده او قرار داده است، به نتیجه برسد و وقتی حضرت زهرا (س) متولد شدند، خداوند فرمود به تو کوثر عنایت کردیم.

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: امام خمینی (ره) یکی از فرزندان حضرت فاطمه زهرا (س) است که فرمودند ما انقلاب اسلامی را به همه جهان صادر می‌کنیم و تا بانگ  لا اله الا الله و محمد رسول الله در تمام جهان طنین نیفکند، مبارزه هست و هر جا که مبارزه هست ما هم هستیم و این‌ها آرمان‌های امام راحل هستند که با آرمان‌های فاطمی هماهنگی دارد و نشان می‌دهد انقلاب ما ادامه آرمان‌های فاطمی و همه انبیاء است.

 

وی اظهار کرد: پیوند انقلاب اسلامی ایران با نهضت اباعبدالله الحسین (ع) پیوند خورده است و خاستگاه انقلاب ما، عاشورای امام حسین (ع) است و فرهنگ انقلاب اسلامی نیز، فرهنگ عاشورایی و امام حسینی (ع) است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه برخی می‌خواهند القا کنند که خودی و غیر خودی نداریم، تصریح کرد: برخی می‌گویند دوست و دشمن وجود ندارد و می‌توانیم با آمریکا و غرب مذاکره کرده و تعامل کنیم.

 

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: آنها خط و رسم قرآنی و موضع‌گیری انبیاء (ع) و ائمه اطهار (ع) که در طول تاریخ بر علیه دشمنان خدا بوده را نادیده می‌گیرند و قرآن این را هیچگاه نمی‌پسندد.

 

وی بیان کرد: در قرآن آمده است خداوند، ولی و سرپرست کسانی است که ایمان آورده‌اند؛ آنها را از ظلمت‌ها، به سوی نور هدایت می‌کنند اما کسانی که کافر شدند، اولیای آنها طاغوت‌ها هستند که آنها را از نور به سوی ظلمت‌ها بیرون می‌برند و آنها اهل آتشند و همیشه در آن خواهند ماند.

 

امام جمعه قزوین با طرح این سؤال که چگونه می‌شود کافران و ایمان آورندگان با یکدیگر جمع شوند؟!، گفت: خداوند می‌فرماید بى گمان، سرسخت‌ترین مردم را در دشمنى با کسانى که ایمان آورده‌اند، یهودیان و مشرکان خواهى یافت اما با این وجود برخی صحبت از مذاکره به میان آوردند و می‌آورند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه برخی گفتند امام حسین (ع) با عمر‌بن‌سعد مذاکره کرد، ابراز داشت: آنها می‌گویند اگر ما با نگاه آشتی‌جویانه با دشمنان مواجه می‌شویم به خاطر مذاکره امام حسین (ع) با دشمن بود، در حالی که صحبت‌های امام حسین (ع) با عمربن‌سعد برای هدایت وی بود و لذا هرگز برای امام حسین (ع) بحث تعامل و مذاکره مطرح نبود.

 

وی در این خصوص افزود: برخی می‌خواهند مرزهایی که خدا قرار داده و انبیاء و ائمه اطهار (ع) حفظ کرده اند را بشکنند و هیچ مسلمانی نمی‌تواند آن را بشکند، مگر آن که مرتد شده و از اسلام خارج شود.

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی هیچگاه آسیب نخواهد دید، گفت: انقلاب اسلامی کار خود را انجام خواهد داد و اگر لیاقت نداشته باشیم پای انقلاب اسلامی بایستیم، از همراهی با اسلام و انقلاب محروم می‌شویم اما اسلام و انقلاب هیچگاه از حرکت باز نمی‌ایستد. امام جمعه قزوین ادامه داد: نادیده گرفتن مرزهای مشخص، مسلّم و محکمات دینی و قرآنی خطراتی است که انقلاب را تهدید می‌کند و باید این تهدیدها را جدی گرفته و لیاقت حفاظت و حراست از انقلاب را در خود حفظ کنیم.

 

آفت‌هایی که انقلاب را تهدید می‌کند

وی تأکید کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، تهدیدی برای انقلاب است و این مهم صریح فرمایشات امیرالمؤمنین (ع) است و حضرت می‌فرمایند اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید، پست‌ترین‌ها و بدترین‌ها بر شما مسلط می‌شوند و در این شرایط دعاها برآورده نمی‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین نفاق و فتنه را خطرات دیگر انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: امام علی (ع) فرمودند ای مردم تنها با صداقت می‌توانید به مقصد برسید و با نفاق، حیله و نیرنگ نمی‌توانید به مقصد دست یابید.

 

آیت‌الله عابدینی افزود: امیرالمؤمنین (ع) درباره صداقت می‌فرمایند، سپری محکم‌تر از صداقت نمی‌شناسم که حیثیت، اقتدار و کرامت انسان‌ها را حفظ کند و اگر کسی بداند کارهایی که ما انجام می‌دهیم چه پاسخی از عالم دریافت می‌کنیم، هرگز حیله و نیرنگ نمی‌کند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه دنیاطلبی از آسیب‌های دیگری است که انقلاب را تهدید می‌کند، خاطرنشان کرد: در دوران مبارزات انقلابی، انقلابیون جان خود را کف دست گرفته بودند و هیچگاه به دنیای خود فکر                                                     نمی‌کردند و فقط به فکر پیروزی انقلاب اسلامی بودند.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: امام حسین (ع) در یکی از سخنرانی‌های خود می‌فرمایند مردم برده دنیا هستند و دین مزمزه سر زبانشان است و در عمق جان‌های آنها نفوذ نکرده است و تا زمانی که در زندگی امتحانی پیش نیامده، دین دارند اما زمانی که امتحانی پیش بیاید، دین‌داران بسیار اندک هستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان خوش‌گذرانی و رفاه‌طلبی را از دیگر آفت‌هایی معرفی کرد که انقلاب را تهدید می‌کند و می‌باید از آنها پرهیز شود و گفت: خداوند می‌فرماید هرگاه ما بخواهیم جامعه‌ای را نابود کنیم، خوشگذران‌ها و رفاه‌طلبان آن جامعه را بر آنها مسلط می‌کنیم و سپس نابودشان می‌کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group