رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: حرکت و قیام امام خمینی(ره) براساس رسالت‌های پیامبر(ص)، مبانی ائمه و حضرت زهرا(س) شکل گرفت.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در افتتاحیه اردوی علمی، بصیرتی و معرفتی چهل جرعه از حوض کوثر که در حوزه علمیه صالحیه قزوین برگزار شد با عرض تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: خدای متعال برای حضرت عیسی بن مریم(ع) حیطه مسئولیت و رسالت معرفی کرده و در آیه 6 سوره صف می‌فرماید؛ حضرت عیسی(ع) به قوم خود می‌گوید؛ ای بنی اسرائیل همانا من رسولی از طرف خدا برای شما هستم و توراتی که پیش از من آمده را تصدیق می‌کنم و شما را به ظهور پیامبری پس از خودم به نام "احمد" بشارت می‌دهم.

 

وی افزود: حضرت عیسی(ع) با خطاب قراردادن قومش هم حیطه مسئولیتی خود را تعیین کرد و هم از آینده جهان خبرداد، در آیه 159 سوره اعراف هم خداوند می‌فرماید؛ یا ایها الناس من برای هدایت همه شما از سوی خدای متعال آمده‌ام، وقتی کلمه "یا ایها الناس" خطاب قرار می‌گیرد یعنی حیطه رسالت خاتم الانبیاء (ص) هیچ محدودیت زمینی و زمانی ندارد.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: زمانی که رسالت پیامبر گرامی اسلام یک رسالت جهانی است باید همه کسانی که به او منتسب هستند با این رسالت جهانی همخوانی داشته باشند، نگاه و سیره حضرت زهرا(س)، خطبه‌های نهج البلاغه امیرمومنان(ع)، بیانات گوهرآباد امام حسن(ع) و دیگر ائمه(ع) همه در راستای رسالت جهانی پیامبر بود.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: ائمه (ع) اگر فقط برای زمانه خودشان بودند با نقشه رسالتی حضرت رسول اکرم(ص) همخوانی پیدا نمی‌کردند، قیام امام حسین(ع) یک کشتی نجات و چراغ راهی برای هر دوره و زمانی است.

 

 

وی اذعان کرد: زمانی که امام زمان(عج) ظهور می‌کنند زمین را پر از عدالت و انصاف می‌کند زمانی که زمین پر از جور و ستم شده باشد، این نگاه ائمه(ع) نشان می‌دهد نگاه آنها فراملی، فرازبانی و غیرقومی و قبیله‌ای است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: انقلاب اسلامی براساس قیام یکی از فرزندان حضرت فاطمه(س) به وقوع پیوست و خوشبختانه قیام این رهبر الهی در کتب دینی قدیمی ما پیش بینی شده است.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه طبق پیش بینی قرآن، آینده جهان در دست مستضعفان جهان است، ابراز کرد: قرآن می‌گوید مستضعفان عالم زمام امور را در دست خواهند گرفت، حرکت و قیام امام خمینی(ره) براساس رسالت‌های پیامبر(ص)، مبانی ائمه(ع) و حضرت زهرا(س) شکل گرفت.

 

وی افزود: امام راحل فرمودند تا بانگ "لااله الی الله" و "محمدرسول الله" بر جهان طنین انداز نشود مبارزه است و تا زمانی که مبارزه ادامه دارد، ماهم حضور داریم.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: مرد از دامان زن به معراج می‌رود زیرا زن نقش تربیتی و مادری دارد، مردان بزرگ را زنان فرهیخته تربیت کرده‌اند، حضرت فاطمه(س) چون سیده نساء عالمین است پس زن و مرد جهان باید با الگوگیری از این شخصیت بزرگ تربیت شوند.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تاکید کرد: امریکایی‌ها برای حفظ تعادل بازار گندم‌های اضافه خود را در دریاها رها می‌کنند درصورتی که عده زیادی از مردم جهان در سوءتغذیه به سر می‌برند.

 

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) حامل این پیام فرهنگی است که وقتی با سوال فرزندش روبرو می‌شود که چرا برای خودمان دعا نمی‌کنید، می‌گوید:"الجار ثم الدار" و بدان عمل می‌کند، یعنی ما باید به فکر دیگران و ایثارگری باشیم.

 

وی گفت: امروز استکبار جهانی به دنبال منافع خود در سوریه، عراق، لبنان، غزه و یمن است و به کشتار جمعی روی آورده و تقابل فرهنگ حق و باطل را شاهد هستیم.

 

آیت‌الله عابدینی در پایان عنوان کرد: طلاب و عالمانی دینی باید در مدلی حرکت و عمل کنند که جزو رسالت‌های دینی پیامبر اکرم(ص) باشد و آینده جهان را براساس مدل قرآنی ببیند در این صورت می‌توانند خود را به عنوان منتظر واقعی معرفی کنند.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group