رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

جامعه ما نباید سرگرم حزب و جناح شود / با بصیرت فتنه‌های زمان را بشناسیم / برخی به دروغ و حیله خود را دلسوز مردم نشان می‌دهند

 

 

امام جمعه قزوین در مسجد مسلم بن عقیل (ع) گفت: جامعه ما نباید سرگرم حزب و جناح شود و با بصیرت فتنه‌های زمان را بشناسیم.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مسجد مسلم بن عقیل (ع) قزوین برگزار شد، با تبریک ایام‌الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: کسانی که پیش از انقلاب را به خاطر می‌آورند می‌دانند همیشه بحث علائم و نشانه‌های قبل از ظهور امام زمان (عج) وجود داشت که بر اساس وعده‌های خدا، رسول‌الله (ص) و ائمه اطهار (ع) بود.

 

وی تصریح کرد: خداوند در آیه 105 سوره انبیاء می‌فرماید «و در حقيقت در زبور پس از تورات نوشتيم كه زمين را بندگان شايسته ما به ارث خواهند برد». وقتی رضا خان در ایران و بعثی‌ها در عراق حاکم شدند مردم این آیه شریفه را می‌خواندند می‌دانستند که اینها باید بساطشان جمع شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: اینکه رژیم منحوس شاه ابا داشت که فرزندان ما قرآن را بفهمند، بخاطر همین آیات الهی بود و می‌دانستند اگر قرآن را مردم بدانند آنها را تحمل نخواهند کرد.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: خداوند در آیه 5 سوره قصص می‌فرماید «ما اراده کرده‌ایم بر بندگان خود منّت بگذاریم و آنها را وارثان و پیشوایان زمین قرار دهیم». کسی که این آیه را می‌خواند و رژیم شاهنشاهی را می‌دید می‌دانست که این‌ها باید بروند تا وعده الهی محقق شود.

 

 

وی بیان کرد: این آیات که وعده‌های الهی را برای آینده جهان بیان کرده‌اند، فراوان است و این دو آیه شریفه دو نمونه مشهور آیات الهی در این زمینه می‌باشد.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه در روایات نیز درباره آینده جهان پیشگویی‌های بسیاری صورت گرفته است، گفت: امام کاظم (ع) می‌فرمایند مردی از قم قیام کرده و مردم را به حق دعوت می‌کند، هر کسی لیاقت ندارد دور ایشان جمع شود و صرفاً کسانی ایشان را می‌فهمند و دور او جمع می‌شوند که اراده‌های آهنین دارند و شلاق، شکنجه و زندان آنها را از پای در نمی‌آورد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: امام کاظم (ع) در ادامه حدیث می‌فرمایند هیچ طوفانی نمی‌تواند آنها را از پای درآورد و اینان از جنگ خسته نمی‌شوند. نکته مهم در اینجا این مطلب است که امام کاظم (ع) پیش بینی کرده‌اند که کار این انقلاب به جنگ هم می‌کشد و همه دیدیم که این گونه شد.

 

وی ابراز کرد: حضرت در ادامه حدیث می‌فرمایند آنها کسانی هستند که ترسی در وجودشان نیست و توکل آنها به خداست. در مبارزات مردم ضد شاه و در جنگ تحمیلی مشاهده می‌کردیم که مبارزان انقلابی هیچ ترسی از عمّال شاه نداشتند.

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: قرآن می‌فرماید کافران چه اهل کتاب و چه مشرکان اصلاً دلشان نمی‌خواهد به شما خیری برسد و امروز آمریکا و اروپا مصداق این آیه شریفه هستند و مسئولان نباید به اروپایی‌ها دل ببندند و بدانند پیروزی دست خداوند است.

 

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه انقلابی حقیقی فقط به خدا توکل می‌کند، تصریح کرد: معروف است شاه به امام خمینی (ره) گفته بود اگر دست از کارهایت بر نداری من چکمه‌های پدرم را می‌پوشم و امام نیز در پاسخ فرموده بود اگر تو چکمه‌های پدرت را بپوشی من نیز ذوالفقار جدم را به دست می‌گیرم و این همان توکل به خداوند و نهراسیدن از دشمن بود.

 

وی بیان کرد: امام صادق (ع) می‌فرمایند علم از کوفه و نجف در زمین گم می‌شود (شاید منظورشان این بود که علما کشته می‌شوند که در زمان رژیم بعث صورت گرفت) و علوم از شهری به نام قم سر در می‌آورد و این علوم از قم به سایر بلاد عالم انتشار پیدا می‌کند؛ به طوری که هیچ کسی در عالم نباشد که متوجه علوم دینی نشود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: اگر چهل سال پیش این حدیث را می‌شنیدیم آن را درک نمی‌کردیم اما امروز به خوبی این حدیث را درک می‌کنیم و مشاهده می‌کنیم چند هزار طلبه از کشورهای مختلف دنیا در قم تحصیل می‌کنند و علوم دینی را به همه جای دنیا صادر می‌کنند که نمونه آن شیخ ابراهیم زکزاکی در نیجریه بود.

 

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: تعداد زیادی طلبه‌ی تربیت شده ایرانی داریم که زبان‌های کشورهای مختلف را فراگرفته‌اند و در کشورهای دیگر تبلیغ دین انجام می‌دهند، رادیو و تلویزیون برای مردم کشورهای دیگر صوت و تصویر ارسال می‌کند و در اینترنت به زبان‌های مختلف مطالب دینی در اختیار آنها قرار می‌دهد.

 

وی با تأکید بر اینکه امروز جامعه ما نباید سرگرم حزب و جناح شود، حقایق را نادیده بگیریم و بصیرت نداشته باشیم، تأکید کرد: اگر بصیرت بود، سرنوشت مسلم بن عقیل و کوفه جور دیگری رقم می‌خورد اما در حالی که مردم کوفه علاقه به امام حسین (ع) داشتند، اما بصیرت نداشتند و مسلم را تنها گذاشتند.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: ابن زیاد نقابی به صورت زد و به دروغ خود را همان امام حسینی نشان داد که مردم انتظار او را می‌کشیدند و اگر ابن زیاد بدون نقاب می‌آمد مردم توی دهن او می‌زدند و امروز ابن زیادهایی داریم که به دروغ و حیله خود را دلسوز مردم نشان می‌دهند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: اگر کسی با نقاب ابن زیاد بیاید، آن کسی که بصیرت دارد او را می‌شناسد و آن کسی که ندارد خود و مردم را به خاطر نداشتن بصیرت به زحمت می‌اندازد.

 

وی با بیان اینکه در فتنه نمی‌شود راحت صحبت کرد، گفت: در انقلاب مواردی مانند فتنه بنی صدر را داشتیم که اگر جامعه بصیرت داشت، آن فتنه اتفاق نمی‌افتاد و همان زمان افراد بصیر دریافته بودند که بنی صدر چه نقشه‌هایی برای فتنه و آشوب دارد.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: همان قدر که فتنه بنی صدر را دیر فهمیدیم، به همان اندازه خسارت دیدیم و تهمت‌های بسیاری نیز متوجه مسئولان صادق و خدمتگزاران واقعی مردم مانند شهید بهشتی و رجایی شد.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: نباید رهبری جزئیات مسائل را به ما بگویند بلکه ما باید با بصیرت و آگاهی راه را پیدا کنیم و به انحراف نرویم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group