رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

امام جمعه قزوین در مراسم افتتاح مرکز قرآنیِ مسجد خاتم الانبیاء گفت: مبانی دینی و قرآنی را عملیاتی به نسل جوان تعلیم دهیم.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در افتتاح مرکز قرآنیِ مسجد خاتم الانبیاء (ص) (راه چمان) با تبریک فرارسیدن دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمنان در چهل سال گذشته توطئه‌های بسیاری کردند تا انقلاب اسلامی به این قدرت و عظمت دست پیدا نکند اما هر بار شکست خوردند.

 

وی تصریح کرد: زمانی در جنگ تحمیلی ما برای تهیه ادوات نظامی با مشکل مواجه بودیم اما امروز به نقطه‌ای از پیشرفت رسیده‌ایم که هیچ کمبودی در این زمینه نداریم و موشک‌های نقطه زن و دوربرد تولید می‌کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه امروز نیازمند توجه بیشتر مسئولان به معیشت مردم هستیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهدیم برخی به خاطر بی تدبیری و بی مسئولیتی کام مردم را تلخ می‌کنند در حالی که امروز باید با جدیت به معیشت مردم توجه کنند.

 

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه انقلاب با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد، عنوان کرد: هر چه آمریکایی‌ها، متحدانش و کسانی که دلشان با آمریکاست با ملت ایران دشمنی می‌کنند، اما انقلاب با بصیرت و همراهی مردم با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد و به یاری خدا همه مشکلات را از پیش رو بر می‌دارد.

 

وی بیان کرد: خداوند می‌فرماید به ظالمان تکیه نکنید آتش می‌گیرید؛ صدام به آمریکایی‌ها تکیه کرد و از بین رفت و کویت نیز به صدام تکیه کرد و توسط همین صدام مورد حمله قرار گرفت و چاه‌های نفت کویت را ایران خاموش کرد.

 

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: باید از تکیه به آمریکا و اروپا بترسیم و از سرنوشت گذشتگانی که به آنها تکیه کردند و از میان رفتند، درس عبرت بگیریم. آمریکا و اروپا همان‌هایی هستند که کشورهای خاورمیانه را به نابودی کشاندند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: مسئولان نباید به اروپایی‌ها اعتماد کنند چرا که آنها نیز مانند آمریکایی‌ها خیری به ما نمی‌رسانند و امام خمینی (ره) نیز همه این کشورهای غربی را پلید می‌دانستند و اعتقادی به تکیه به این کشورها نداشتند.

 

وی با تأکید بر اینکه محافل قرآنی باید مبانی قرآنی را مورد توجه قرار دهد، گفت: اگر حساسیت‌های قرآنی مورد توجه قرار نگیرد، تشکیل محافل قرآنی اثر مطلوبی در جامعه نخواهد داشت و باید محافل قرآنی، مبانی دینی و قرآنی را اجرایی و عملیاتی به نسل جوان تعلیم دهد.

 

 

امام جمعه قزوین افزود: محافل و مراکز قرآنی باید اخوت دینی را تقویت کنند و در هر محله‌ای که ایجاد می‌شوند، آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق کاهش پیدا کرده و آمار ازدواج افزایش پیدا کند و همه قرآن را با هم ببینیم و اخلاق دینی را اجرایی کنیم.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: اگر نماز و دین در جامعه اقامه شوند، فحشا و منکر را از آن جامعه دور می‌کنند؛ صرفاً نماز خواندن نمی‌تواند ما را از فحشا و منکر دور نگه دارد و لازم است نماز را اقامه کنیم.

 

وی در پایان از فعالان مسجد خاتم الانبیاء (ص) و این مرکز قرآنی تقدیر کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group