رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان: ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازید

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: با آمدن امام خمینی (ره) بساط ظلم و جور برچیده شد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار نیروهای نظامی و انتظامی استان قزوین در مسجد شیخ الاسلام که به مناسبت سالروز ورود امام خمینی (ره) به ایران و به منظور تجدید بیعت با آرمان های امام و رهبری برگزار شد، اظهار کرد: خدای متعال می‌فرماید همین که حق بیاید، باطل برچیده می‌شود و تفسیر این آیه شریفه را در ورود حضرت امام خمینی (ره) به ایران و برچیده شدن بساط ظلم و جور شاهنشاهی مشاهده کردیم.

 

وی تصریح کرد: دوست و دشمن به امام خمینی (ره) می‌گفتند شرایط برای حضور شما در ایران فراهم نیست اما امام به خاطر برخورداری از نور معنوی و تقوایی، چیزهایی را درک می‌کردند که دیگران از درک آن بی‌بهره بودند و در نهایت تصمیم گرفتند به ایران عزیمت کنند و این اتفاق تاریخی رقم خورد.

 

امام جمعه قزوین در ادامه خاطراتی از آمدن امام خمینی (ره) به ایران را بیان کرد و افزود: یک هفته قبل از 12 بهمن قرار شد امام به ایران بیایند و ما نیز به همراه طلبه‌ها و روحانیون به تهران رفتیم تا از امام خمینی (ره) استقبال کنیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: جمعیت بسیار زیادی برای استقبال به فرودگاه آمده بودند اما هر چه منتظر شدیم امام خمینی (ره) نیامدند و پس از آن همه فهمیدند امروز امام نمی‌آیند، جمعیت به سمت میدان انقلاب به حرکت در آمد.

 

وی اضافه کرد: جمعیت در دسته‌ها و گروه‌های منسجم و منظم به سمت میدان انقلاب حرکت می‌کردند و در گوشه و کنار این حرکت عظیم، درگیری‌هایی نیز با بازماندگان رژیم طاغوت به وجود می‌آمد و به همین خاطر اعلام شد که بیمارستان‌ها برای مجروهان نیاز به خون دارند.

 

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: وقتی به بیمارستان رفتیم تا خون اهدا کنیم، مشاهده کردیم مردم بسیاری برای اهداء خود آمده‌اند و صف‌های طولانی از اهدا کنندگان تشکیل شده بود و این همراهی مردم با یکدیگر و انقلاب واقعاً تماشایی بود.

 

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: پس از آنکه در یافتیم آن روز امام نمی‌آیند، دوباره به قم بازگشتیم و 12 بهمن دوباره به تهران آمدیم و این بار همه اطمینان داشتیم که امام خمینی (ره) می‌آیند و در اطراف فرودگاه به همراه سیل جمعیتی که برای استقبال ایشان آمده بودند، چشم انتظار ایشان نشستیم.

 

وی گفت: وقتی امام آمدند، همه با شوق و اشتیاق بسیار زیادی به دنبال خودروی ایشان به حرکت در آمدیم و به بهشت زهرا رفتیم و مردم با حضور باشکوه خود مراسم بسیار با عزمت به یادماندنی را رقم زدند.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group