رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

ورزشکاران ایرانی جوانمردی را از مدال و عنوان قهرمانی مهم تر می‌دانند/ ورزشکاران استان قزوین نام ایران را بلند آوازه کرده‌اند

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در آئین تجلیل از قهرمانان ورزش استان گفت: همه ورزشکاران استان قزوین، ایران را بلند آوازه کرده‌اند و به نام قزوین عزت بخشیده‌اند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در آئین تجلیل از قهرمانان ملی و فراملی ورزشی استان قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: همه قهرمانی‌ها و افتخار آفرینی‌های ورزشکاران استان قزوین که نام ایران را بلند آوازه کرده‌اند و به نام قزوین عزت بخشیده‌اند، تبریک می‌گویم.

 

وی با بیان اینکه نگاه مردم ایران به ورزش و قهرمانی نگاه فاخری است، تصریح کرد: نگاهی که در میان مردم به مقوله ورزش و قهرمانی است، با سایر جهان متفاوت است و صرفاً قهرمانی و کسب مدال برای ورزشکاران ما اهمیت ندارد، بلکه روح جوانمردی از اولویت بیشتری برخوردار است.

 

 

امام جمعه قزوین با اشاره به انصراف ورزشکاران کشورمان از رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس، ابراز داشت: اینکه ورزشکاران ما در حمایت از مردم مظلوم فلسطین از رویارویی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس انصراف می‌دهند، نشان دهنده روح جوانمردی آنان است و این حمایت از مظلوم بسیار مورد تأیید دین قرار دارد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه جوانمردی جنسیت نمی‌شناسد، خاطرنشان کرد: حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت زینب (س) الگوی جوانمردی در تمام عالم هستند و ورزشکاران ما نیز این دو بزرگوار را الگوی خود قرار می‌دهند و به همین خاطر فعالیت‌های ورزشی آنها اثرگذار می‌شود.

 

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های انسان‌های شایسته این است که تا فرصت و موقعیتی پیدا می‌کنند، عَلَم دین را برپا می‌کنند که عدالت و حمایت از مظلومان مصداق بارز این معناست و ورزشکاران ما نیز در میادین ورزشی توجه ویژه‌ای به این موضوع مهم دارند.

 

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: امروز مردم یمن، سوریه و فلسطین مظلوم‌ترین انسان‌ها هستند و تنها ملت ایران قدردان شما نیستند بلکه مردم مظلوم و ستم‌دیده این کشورها نیز قدردان حمایت‌های شما از مظلومان و مستضعفان عالم هستند که مصداق اقامه دین است و این مردم مظلوم همچنان روی غیرت و جوانمردی شما حساب باز می‌کنند.

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: خدای متعال می‌فرماید هر چه قدرت و عزت دارید، فقط به خدا تعلق دارد و رسول گرامی اسلام (ص) نیز می‌فرمایند انسان با تقوا قوی می‌شود و حتی در کشور دشمن نیز احساس قدرت می‌کند و همه ما برای موفقیت در کارهایمان می‌باید قدرت و عزت را از خدا بخواهیم و برای کسب تقوا تلاش کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group