رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

جوانان خود را بدهکار حزب و جناح نکنند/ حریت و آزادگی سرمایه‌ی عظیم برای جوانان است

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار نمایندگان تشکل‌های مردم نهادِ اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین با بیان اینکه جوانان خود را بدهکار حزب و جناح نکنند، گفت: حریت و آزادگی سرمایه‌ی عظیم برای جوانان است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار نمایندگان تشکل‌های مردم نهادِ اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین، با ابراز خرسندی از دیدار با جوانان اظهار کرد: جوانی و جوانمردی موضوعات جدای از هم هستند چرا که جوانی در اختیار انسان نیست و هر انسانی دوره‌ای از زندگی خود را در جوانی سپری می‌کند اما جوانمردی در اختیار و اراده انسان است.

 

وی با تأکید بر اینکه تلاش کنیم جوانمرد باشیم، افزود: جوانمردی سن و سال نمی‌شناسد و انسان در هر دوره و در هر سن و سالی می‌تواند جوانمرد باشد و این موضوع با جنسیت هم متضاد نیست و حضرت زینب (س) الگویی برای زنان در این عرصه محسوب می‌شود.

 

امام جمعه قزوین در ادامه به تشریح ویژگی‌های جوانمردان پرداخت و خاطرنشان کرد: حریت و آزادگی یکی از ویژگی‌های بسیار مهم جوانمردان است زیرا اگر کسی حریت و آزادگی نداشته و وام‌دار کسی باشد، نمی‌تواند جوانمرد باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در این خصوص افزود: اگر کسی بدهکار حزب، جناح و ستادهای انتخاباتی باشد، نمی‌تواند حریت و آزادگی داشته باشد چرا که وام‌دار دیگران است در حالی که جوانمرد زیر مِنَّت کسی نمی‌رود.

 

 

وی ادامه داد: اگر جوانان، بدهکارِ بازی‌هایِ سیاسی شوند که غیر از سیاستمدار بودن است، آلت دست دیگران شده و به راحتی و با قیمت ارزان خریده می‌شوند، در حالی که ارزش و قیمت جوانان بسیار بیشتر از آن چیزی است که در بازی‌های سیاسی خرید و فروش شود.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه صداقت و یکرنگی ویژگی دیگر جوانمردان است، گفت: جوانمردان در هر سن و سالی، صداقت و یکرنگی دارند و این صداقت و یکرنگی هیچگاه از زندگی آنها کنار گذاشته نمی‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امام علی (ع) نمونه بارز جوانمردانی بودند که برای ایشان صداقت و یکرنگی همواره در اولویت قرار داشت و حتی حاضر نشدند برای رسیدن به خلافت، شرط عمل به سیره شیخین را بپذیرند.

 

وی شجاعت و صراحت را ویژگی دیگر جوانمردان معرفی کرد و ابراز داشت: اگر انسان تصمیم بگیرد با هر قیمتی به مسئولیت و موقعیتی دست پیدا کند، خود را وام‌دار دیگران می‌کند و مجبور می‌شود ملاحظه کار شده و شجاعت و صراحتش را از دست می‌دهد.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا بنده خدا باشیم، اضافه کرد: امام خمینی (ره) هیچگاه نیت نکرده بود که رهبر ایران شود بلکه می‌خواست بنده خدا باشد و بخاطر همین نیت پاک بود که در نهایت رهبر همه مستضعفان عالم شد.

 

 

آیت‌الله عابدینی تحول و نوگرایی را از ویژگی‌های دیگر جوانمردان عنوان کرد و یادآور شد: وقتی انسان ملاحظه کار نباشد، حریت و آزادگی داشته باشد، انسانی خلاق خواهد شد و در مسیر تحول و نوگرایی حرکت خواهد کرد اما ملاحظه کاری دست او را خواهد بست.

 

وی با بیان اینکه حمایت از مظلوم و ظلم‌ستیزی ویژگی دیگر جوانمردان محسوب می‌شود، بیان کرد: جوانمردان حاضر نمی‌شوند بپذیرند به مظلوم و مستضعف آسیبی وارد شود و همواره تلاش می‌کنند دست مظلومان و مستضعفان را بگیرند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر انیکه جوانمرد نمی‌تواند بنشیند و ببیند به مردم غزه و یمن ظلم می‌شود و آن را نادیده بگیرد، اظهار کرد: رسول گرامی اسلام (ص) فرموده‌اند اگر از مسلمان و غیر مسلمانِ مستضعف حمایت و پشتیبانی نکنید، مسلمان محسوب نمی‌شوید.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: سیاسی بودن ویژگی دیگر جوانمردان است و سیاسی بودن چیزی جدای از سیاست بازی و عوامل سیاست بازان شدن است.

 

وی در ادامه به اهمیت مشورت با جوانان اشاره کرد و گفت: امام علی (ع) در حدیثی می‌فرمایند هرگاه احتیاج به مشورت پیدا کردید، ابتدا آن را با جوانان در میان بگذارید زیرا جوانان تیز هوش‌تر و از سرعت حدس بیشتری بر خوردارند و سپس درباره‌ی آن با میان‌سالان و پیران رایزنی کنید تا عیبش را بیابند و نیکش را برگزینند چرا که آنان از تجربه بیشتری برخوردارند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group