رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان: ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازید

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

جوانان خود را بدهکار حزب و جناح نکنند/ حریت و آزادگی سرمایه‌ی عظیم برای جوانان است

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار نمایندگان تشکل‌های مردم نهادِ اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین با بیان اینکه جوانان خود را بدهکار حزب و جناح نکنند، گفت: حریت و آزادگی سرمایه‌ی عظیم برای جوانان است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار نمایندگان تشکل‌های مردم نهادِ اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین، با ابراز خرسندی از دیدار با جوانان اظهار کرد: جوانی و جوانمردی موضوعات جدای از هم هستند چرا که جوانی در اختیار انسان نیست و هر انسانی دوره‌ای از زندگی خود را در جوانی سپری می‌کند اما جوانمردی در اختیار و اراده انسان است.

 

وی با تأکید بر اینکه تلاش کنیم جوانمرد باشیم، افزود: جوانمردی سن و سال نمی‌شناسد و انسان در هر دوره و در هر سن و سالی می‌تواند جوانمرد باشد و این موضوع با جنسیت هم متضاد نیست و حضرت زینب (س) الگویی برای زنان در این عرصه محسوب می‌شود.

 

امام جمعه قزوین در ادامه به تشریح ویژگی‌های جوانمردان پرداخت و خاطرنشان کرد: حریت و آزادگی یکی از ویژگی‌های بسیار مهم جوانمردان است زیرا اگر کسی حریت و آزادگی نداشته و وام‌دار کسی باشد، نمی‌تواند جوانمرد باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در این خصوص افزود: اگر کسی بدهکار حزب، جناح و ستادهای انتخاباتی باشد، نمی‌تواند حریت و آزادگی داشته باشد چرا که وام‌دار دیگران است در حالی که جوانمرد زیر مِنَّت کسی نمی‌رود.

 

 

وی ادامه داد: اگر جوانان، بدهکارِ بازی‌هایِ سیاسی شوند که غیر از سیاستمدار بودن است، آلت دست دیگران شده و به راحتی و با قیمت ارزان خریده می‌شوند، در حالی که ارزش و قیمت جوانان بسیار بیشتر از آن چیزی است که در بازی‌های سیاسی خرید و فروش شود.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه صداقت و یکرنگی ویژگی دیگر جوانمردان است، گفت: جوانمردان در هر سن و سالی، صداقت و یکرنگی دارند و این صداقت و یکرنگی هیچگاه از زندگی آنها کنار گذاشته نمی‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امام علی (ع) نمونه بارز جوانمردانی بودند که برای ایشان صداقت و یکرنگی همواره در اولویت قرار داشت و حتی حاضر نشدند برای رسیدن به خلافت، شرط عمل به سیره شیخین را بپذیرند.

 

وی شجاعت و صراحت را ویژگی دیگر جوانمردان معرفی کرد و ابراز داشت: اگر انسان تصمیم بگیرد با هر قیمتی به مسئولیت و موقعیتی دست پیدا کند، خود را وام‌دار دیگران می‌کند و مجبور می‌شود ملاحظه کار شده و شجاعت و صراحتش را از دست می‌دهد.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا بنده خدا باشیم، اضافه کرد: امام خمینی (ره) هیچگاه نیت نکرده بود که رهبر ایران شود بلکه می‌خواست بنده خدا باشد و بخاطر همین نیت پاک بود که در نهایت رهبر همه مستضعفان عالم شد.

 

 

آیت‌الله عابدینی تحول و نوگرایی را از ویژگی‌های دیگر جوانمردان عنوان کرد و یادآور شد: وقتی انسان ملاحظه کار نباشد، حریت و آزادگی داشته باشد، انسانی خلاق خواهد شد و در مسیر تحول و نوگرایی حرکت خواهد کرد اما ملاحظه کاری دست او را خواهد بست.

 

وی با بیان اینکه حمایت از مظلوم و ظلم‌ستیزی ویژگی دیگر جوانمردان محسوب می‌شود، بیان کرد: جوانمردان حاضر نمی‌شوند بپذیرند به مظلوم و مستضعف آسیبی وارد شود و همواره تلاش می‌کنند دست مظلومان و مستضعفان را بگیرند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر انیکه جوانمرد نمی‌تواند بنشیند و ببیند به مردم غزه و یمن ظلم می‌شود و آن را نادیده بگیرد، اظهار کرد: رسول گرامی اسلام (ص) فرموده‌اند اگر از مسلمان و غیر مسلمانِ مستضعف حمایت و پشتیبانی نکنید، مسلمان محسوب نمی‌شوید.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: سیاسی بودن ویژگی دیگر جوانمردان است و سیاسی بودن چیزی جدای از سیاست بازی و عوامل سیاست بازان شدن است.

 

وی در ادامه به اهمیت مشورت با جوانان اشاره کرد و گفت: امام علی (ع) در حدیثی می‌فرمایند هرگاه احتیاج به مشورت پیدا کردید، ابتدا آن را با جوانان در میان بگذارید زیرا جوانان تیز هوش‌تر و از سرعت حدس بیشتری بر خوردارند و سپس درباره‌ی آن با میان‌سالان و پیران رایزنی کنید تا عیبش را بیابند و نیکش را برگزینند چرا که آنان از تجربه بیشتری برخوردارند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group