رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

باید در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، توجه به معیشت مردم جدی‌تر باشد/ مبارزه با مفاسد ذائقه مردم را شیرین می‌کند/ از سلامت انقلاب است که متخلفان را پس میزند و این موضوع دیده می‌شود/ باید بین تخلفات افراد و توفیقات انقلاب اسلامی تفکیک قائل شویم

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: باید در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، توجه به معیشت مردم جدی‌تر باشد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه دبیران کارگروه‌های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در جلساتی که در سال‌های گذشته برای گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داشتیم، عزیزانی در جمع ما حضور داشتند که امسال در جمع ما حضور ندارند و جای آن عزیزان خالی است.

 

وی افزود: یاد و خاطره مرحوم موسوی امام جمعه فقید آبیک، مرحوم طهماسبی امام جمعه فقید الوند و حجت الاسلام‌والمسلمین گروسی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی را گرامی می‌داریم و برای آن عزیزان علو درجات را از خدای متعال مسألت داریم.

 

به گونه‌ای کار کنیم تا شرمنده خون شهدا نشویم

امام جمعه قزوین در ادامه با تأکید بر اینکه باید به گونه‌ای کار کنیم تا شرمنده خون شهدا نشویم، خاطرنشان کرد: شهدا از منافع مادی و دنیایی برای عزت و اعتلای کشور گذشتند و نباید اجازه دهیم به انقلاب به عنوان امانتی که در دست همه ما قرار دارد، خیانت شود و به آن آسیب برسد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به آفت‌ها و آسیب‌هایی که انقلاب را تهدید می‌کند، اشاره کرد و ادامه داد: دنیاخواهی، مقام‌پرستی، نگاه‌های حزبی و جناحی و رفیق‌بازی، آسیب‌ها و آفت‌های نگران کننده‌ای است که باید از آنها پرهیز شود تا عملکردها در عرصه تحقق آرمان‌های والای انقلاب اثرگذارتر باشد.

 

 

جلسات باید خروجی مفیدی داشته باشد

وی در ادامه با تأکید بر اینکه جلسات باید خروجی مفیدی داشته باشد، تأکید کرد: اگر جلساتی که برگزار می‌شود، خروجی روشن و مفیدی نداشته باشد، هم خودمان و هم کشور متضرر خواهد شد، زیرا برای ساعاتی که مسئولان در جلسات حضور می‌یابند، کشور متحمل هزینه می‌شود و باید این جلسات اثرگذار باشد.

 

آیت‌الله عابدینی بر هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر تأکید کرد و گفت: برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با شکوه و با عزت برگزار کنیم و بدانیم همیشه فرصت خدمت برای ما فراهم نیست و از این فرصت‌ها به گونه‌ای بهره‌برداری کنیم که در آخرت بتوانیم پاسخگوی اعمال خود باشیم. 

 

توجه به معیشت و تنگ‌دستی مردم باید جدی‌تر شود

امام جمعه قزوین در ادامه با تأکید بر اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توجه به معیشت و تنگ‌دستی مردم باید جدی‌تر از آن باشد که تاکنون بوده، اظهار کرد: موضوع معیشت اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد و مشاهده می‌کنیم برخی برای تأمین نیازهای روزمره دچار مشکل هستند.

 

وی تصریح کرد: باید به شرافت، نجابت، صبر، استقامت، بصیرت و وفاداری مردم نسبت به انقلاب درود بفرستیم و یقین داریم مردم اگر بدانند این شرایطی که آنها دارند، مسئولان نیز مانند آنها در گذران زندگی مشکلاتی دارند و درک مشترکی بین مردم و مسئولان وجود دارد، سخت‌ترین مشکلات را تحمل می‌کنند.

 

 

حقوق‌های چندین برابری و رفاه‌طلبی برخی مسئولان نگران کننده است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: آن چیزی که کار را برای مردم سخت و دشوار می‌کند، رفاه‌طلبی کسانی است که مردم انتظار ندارند. تفاوت چندین و چند برابری دریافتی حقوق و معیشت مسئولانی که اصلاً نمی‌توانند درک کنند مردم در چه شرایط دشواری زندگی می‌کنند، دنیاطلبی مسئولان در قبال فقر، فلاکت و بیکاری مردم است و اینها نگران کننده است.

 

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: خداوند می‌فرماید اگر ما بخواهیم جامعه‌ای را به نابودی بکشانیم، زیاده خواهان، دنیا طلبان و رفاه طلبانشان را بر آنها مسلط می‌کنیم و در آن زمان است که آن ملت به نابودی کشیده می‌شوند.

 

تهدیدها و تشویق‌های الهی را جدی بگیریم

وی عنوان کرد: آدم‌هایی که در طول تاریخ به مردم و مستضعفان ظلم کردند و دست به غارت و چپاول زدند، امروز حتی استخوان‌های آنها هم دیده نمی‌شود و خیلی از آنها هم با عذاب الهی از دنیا رفتند؛ اینها را جدی بگیریم و تاریخ را درس عبرت قرار دهیم.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه قرآن هم تهدید و هم تشویق کرده است، گفت: باید تهدیدها و تشویق‌های خداوند را جدی بگیریم و می‌توانیم تشویق‌های الهی را سهم خودمان بکنیم. خداوند وعده‌های نورانی بسیاری داده است و گفته است صالحین زمامداران زمین خواهند شد و ما تلاش کنیم جزو صالحین قرار گیریم.

 

 

بسیج رسانه‌ای تشکیل دهیم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود توجه به همه ابعاد انقلاب اسلامی را ضروری عنوان کرد و افزود: توجه به ابعاد معنوی، فرهنگی، علمی، سیاسی، صنعتی و رسانه‌ای باید با هم دیده شود و از کنار آنها به سادگی عبور نکنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه باید در این ایام بسیج رسانه‌ای تشکیل دهیم، ابراز کرد: بسیج رسانه‌ای در فضاهای مختلف می‌تواند نقش مؤثری در ابعاد مختلف انقلاب اسلامی داشته باشد و باید برای تحقق این رسالت از فضای مجازی نیز به خوبی بهره‌برداری کرد.

 

مبارزه با مفاسد ذائقه مردم را شیرین می‌کند

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه مبارزه با مفاسد و ظلم‌ها ذائقه مردم را شیرین می‌کند، گفت: در استان قزوین در مبارزه با مفاسد، جدیت بیشتری نسبت به گذشته به وجود آمده است و امیدواریم همه مسئولان برای مبارزه با مفاسد پای کار بیایند و خودشان را نیز از هر گونه فسادی دور نگه دارند.

 

امام جمعه قزوین اضافه کرد: مردم باید ببینند مسئولان حامی آنها هستند و این نهضت و میزهای خدمت شاید بتواند به صورت عملی همراهی و همدلی مسئولان را با مردم نشان دهد.

 

 

باید بین تخلفات افراد و توفیقات انقلاب اسلامی تفکیک داشته باشم

وی با بیان اینکه باید بین تخلفات افراد و توفیقات انقلاب اسلامی تفکیک قائل شویم، عنوان کرد: انقلاب اسلامی تاکنون به حساب متخلفان بسیاری رسیده است و ان‌شاء‌الله به حساب همه کسانی که به مستضعفین و ملت ظلم می‌کنند، رسیدگی خواهد کرد.

 

از سلامت انقلاب است که متخلفان را پس می‎زند و این موضوع دیده می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: انقلاب زلال است و افراد آلوده را پس خواهد زد و به خاطر همین است که آلودگی متخلفان به راحتی دیده می‌شود؛ نه اینکه آلودگی انقلاب است که متخلفان زیادی دارد؛ این سلامت انقلاب است که متخلفان را پس می‌زند و این موضوع در فضای جامعه دیده می‌شود.

 

آیت‌الله عابدینی در ادامه گفت: دین، انقلاب اسلامی، خون شهدا، آرمان امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حق است و در احادیث تأکید شده است که دفاع از حق انسان را عزتمند می‌کند و نادیده گرفتن آن انسان را به ذلت می‌کشاند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group