رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 

آقای عبودتیان مدیر عامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با آیت‌الله عابدینی دیدار کرد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار با آقای عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با اشاره به اهمیت تقویت امید به آینده در جامعه اظهار کرد: زمانی که کلام خدای متعال را در قرآن کریم که می‌فرماید آینده جهان متعلق به مستضعفان است، می‌شنویم بازهم برای ما ناامیدی و یاس باقی می‌ماند؟

 

وی افزود: خدای متعال همچنین در ادامه آیات قرآن تاکید دارند که شیطان ما را از فقر، نداری و ناامیدی می‌ترساند و به آن وعده می‌دهد، فقر و فساد و فحشایی که شیطان ما را به آن دعوت می‌کند فقط به مباحث اخلاقی برنمی‌گردد، بلکه فحشای سیاسی و اقتصادی و تعلق به اجانب و ذلت و اطاعت از کافران است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه مکتب امید در مقابل مکتب یأس قرار دارد، اذعان کرد: زیبایی کار شما به این است که خودتان را نمی‌بینید و فقط برای خدمت رسانی برای رضای خدا کار می‌کنید، رزمندگانی که افتخارات بزرگی آفریدند کسانی بودند که هیچ وقت از عملکرد خود راضی نبودند و همیشه جهادگونه فعالیت می‌کردند.

 

وی با بیان اینکه ویژگی کلمه "طیبه" رشد و بالندگی است، ادامه داد: خداوند می‌فرماید؛ اصل کلمه طیبه ثابت است، خداوند انسان را یک شجره طیبه می‌داند، زیرا فطرت انسانی نهالی است که خداوند آن را آفریده و کاشته است.

 

 

آیت‌الله عابدینی گفت: نهال فطرت انسانی را کسی نمی‌تواند بخشکاند و بسوزاند و از بین ببرد و فطرت انسانی همواره کار خود را پیش می‌برد، برای از بین بردن این فطرت انسانی، این فطرت را به پرستش بت، ستاره و خورشید دعوت کردند اما این فطرت پاک نتوانست این‌ها را به عنوان معبود بپذیرد.

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: خداوند برای این شجره طیبه که آفریده خوراکی همچون توحید، نبوت، قرآن و امامت قرار داده است، فلذا اگر نظام سنت‌های ما نظام الهی باشد و پیگیری مطالبات ما مطالبات الهی باشد ما گمراه نمی‌شویم.

 

وی اضافه کرد: آن فطرتی که شیعه ایرانی دارد همان فطرت را مسیحیت و یهودیت هم داراست، اگر ما بتوانیم این فطرت را با قرآن، وحی، رب و کلام انبیاء تغذیه کنیم مطمئنا مسیحیت و یهودیت هم به اصل فطرت پاک خود بازخواهند گشت.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امام رضا(ع) می‌فرمایند اگر مردم اصل کلام ما را بشنوند مشتاقانه به سمت دین خدا حرکت خواهند کرد؛ این یعنی اصل فطرت همه مردم یکسان است و نیازمند تغذیه درست و واقعی است.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: هر فطرت انسانی از کلام ائمه(ع) و کلام وحی تغذیه شود به سرمایه‌های عظیم انسانی تبدیل خواهد شد.

 

 

وی درباره وجود تفریحات سالم افزود: برپایی تفریحات سالم نیازمند حوزه سخت افزاری و نرم افزاری مناسب است، ما در تولید نرم افزارانه تفریحات سالم خیلی ضعیف عمل کرده‌ایم.

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: امروز ما ابزار معجزه آسایی برای تفریحات سالم داریم اما متاسفانه همه بایکوت شده است و نتوانسته ایم از لحاظ هنری و محتوایی آنها را غنی کنیم و مردم را با این فضاها مرتبط کنیم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: جامعه ما باید با فضای تفریح حلال و سالم آشنا شود جای این فضا بسیار خالی است، نیروهای مومن انقلابی ما باید در این فضاها ورود جدی کنند خدای متعال هم وعده داده که پشتیبان مومنان است.

 

وی گفت: زمانی که پیش از برگزاری کنگره شهدا به محضر رهبر معظم انقلاب مشرف شده بودیم، گفتم در ابتدای انقلاب ایمان، وحدت و رهبری را عامل پیروزی انقلاب می‌دانستند اما امدادهای غیبی هم رکن چهارم این پیروزی بود و در استمرار انقلاب به جز این چهار مورد، اثرگذاری شهیدان رکن پنجم استمرار انقلاب است.

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: اثرگذاری مستمر شهیدان پشتیبان فعالیت‌های مومنان و جهادگران واقعی انقلاب است و به فعالیت‌های آنها برکت می‌بخشد.

 

امام جمعه قزوین اذعان کرد: این شجره طیبه "انسانیت" میوه خودش را در کمک رسانی به زلزله کرمانشاه و سر پل ذهاب می‌دهد و گاهی هم این میوه در سوریه، عراق، یمن، لبنان و غزه نتیجه می‌دهد، یعنی زمان و مکان نمی‌شناسد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group