فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی: دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 استمرار اربعین یعنی پیاده‌کننده امربه‌معروف و نهی ازمنکر در جامعه باشیم / در طول سال باید مبلغ حماسه عظیم اربعین بود / استمرار ارتباط فعالان اربعین حفظ شود / خدمات کیفی و کمی اربعین امسال قابل توجه بود

 


نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با ظلم و تعدی به آبروی مردم، مقابله با نادیده گرفتن سرنوشت مردم و ذلت ناپذیری باید در جامعه اجرا شود، استمرار اهداف عاشورا و اربعین بدین معناست.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای ستاد مردمی اربعین استان قزوین اظهار کرد: از همه عزیزانی که در ایام اربعین خادمی سیدالشهدا(ع) را برعهده داشتند، قدردانی می‌کنیم و قبولی این خادمی‌ها را از خدای متعال درخواست داریم.

 

امام جمعه قزوین افزود: ارتقای خدمات‌دهی در حوزه‌های فرهنگی، معنوی و زیرساختی خواسته همه ماست و باید برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که کارها هرسال پیشرفت بیشتری داشته باشد، البته ما به خوبی شاهدیم که هرسال به همت اخلاص خادمان اربعین این فضا بهتر می‌شود.

 

وی افزود: امسال شاهد افزایش کمی و کیفی خدمات رسانی اربعین بودیم، بنابراین ما باید این شوق خدمت رسانی را در طول سال حفظ کنیم و برنامه ریزی‌ها با برپایی جلسات مستمر برای برگزاری باکیفیت اربعین افزایش یابد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: ما باید از امروز برای پذیرایی و خدمت رسانی فرهنگی و زیرساختی اربعین سال ۹۸ برنامه ریزی داشته باشیم و با شناسایی ضعف‌ها و قوت‌ها زمینه برگزاری باکیفیت‌تر این مراسم را در سال آینده فراهم کنیم.

 

آیت الله عابدینی ابراز کرد: آیت‌الله جوادی آملی در تفسیر آیه «واعتصموا بحبل الله جمیعا» می‌فرمایند؛ اگر هرکسی هرچقدر هم به صورت تک نفره کار دینی خود را به بهترین نحو انجام دهد، اما هماهنگی و کار جمعی را کنار بگذارد روز قیامت نمی‌تواند پاسخگوی این آیه باشد.

 

وی ادامه داد: در قصه اربعین ما به معنای این آیه بسیار نیازمندیم، «واعتصموا بحبل الله جمیعا» یعنی همراهی، هماهنگی و هم افزایی در کارها؛ تکمیل این معنا در آیه ۶۷ سوره توبه آمده که خداوند در توصیف جامعه منافقین می‌گوید؛ منافقین مثل چوب خشکی هستند و هیچ ارتباط و هم افزایی باهم ندارند، اما خداوند در آیه ۷۱ سوره توبه می‌گوید مومنان اولیای یکدیگرند.

 

 

امام جمعه قزوین گفت: مومنان دلسوز و مراقب یکدیگرند و برای حفظ آبرو و موفقیت هم درتلاشند، اگر این نگاه از بین ما رخ بربندد مثل منافقین زندگی ما بی برکت خواهد شد، ما در اربعین باید درحد اعلا پیاده‌کننده این نگاه هم افزایی و همدلی باشیم.

 

آیت الله عابدینی تصریح کرد: اربعین نمایشگاهی است که متاع آن همین زیبایی‌ها و اخلاق مداری‌هاست، «حب الحسین یجمعنا» همه ما را درکنار هم جمع کرده است و عشق سیدالشهدا(ع) رشته اتصال قلب‌ها شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه استمرار ارتباط فعالان اربعین باید حفظ شود، گفت: محبت امام حسین(ع) شجره طیبه و درخت پاکی است که محبت آن در عشق به همه ائمه(ع) و همه انبیا(ع) خلاصه شده و ریشه آن در فطرت انسان قرار دارد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: محبت به ائمه (ع) جزو تاکیدات دینی ماست و این تاکید با این هدف صورت گرفته که ما با عشق به امام حسین(ع) و امام علی(ع) و انبیا(ع) پیاده کننده سیره و منش آنها در زندگی خود تا روز قیامت باشیم.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: زمانی که سیدالشهدا در استانداری مدینه می‌فرمایند: مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند یعنی هرکس کوچکترین سنخیتی با امام حسین(ع) داشته باشد تا روز قیامت با شخصیتی همچون یزید بیعت نخواهد کرد، پیاده کردن این نگاه در زندگی، شرف و استقلال، عبادت، بندگی و ذلت ناپذیری را برای ما به ارمغان می‌آورد.وی ادامه داد: جمع خادمان امام حسین(ع) و حماسه آفرینان اربعین باید کنارهم حفظ شود و این حماسه و کربلا را وسعت دهند، این شجره طیبه نیازمند نگهداری و باغبانی است و ما باید دائم این شجره طیبه را آبیاری کنیم، تا زمانی که این شجره تازه باقی بماند اهداف قیام عاشورا هر روز شکوفاتر خواهد شد.

 

 

آیت الله عابدینی اذعان کرد: امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با ظلم و تعدی به آبروی مردم، مقابله با نادیده گرفتن سرنوشت مردم و ذلت ناپذیری باید در جامعه اجرا شود، استمرار اهداف عاشورا و اربعین بدین معناست.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: در روایات آمده است که هرکس برای سفر اربعین حضور پیدا می‌کند «مغفور» است، این منزلتی است که خداوند به زوار اربعین عنایت می‌کند، زائر اربعین زمانی که از اربعین بازمی‌گردد از دانشگاه معرفت حسینی فارغ التحصیل شده و به فرموده امام صادق(ع) به حزب الله و حزب رسول خدا (ص) و حزب امیرمومنان(ع) تبدیل شده و باید هر لحظه اربعینی عمل کند.

 

وی افزود: اگر جوانان ما در صفوف نمازجماعت حاضر نباشند و مساجد ما خالی باشد، اگر قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه مورد غفلت قرار بگیرد، این فضا چه مناسبتی با اربعینی بودن ما خواهد داشت؟ اربعینی بودن یعنی تاثیرگذاری در جامعه، مستضعفان جهان از وجود حزب الله احساس دلگرمی می‌کنند و چشم یاری از این حزب الله دارند.

 امام جمعه قزوین عنوان کرد: اربعین برای امام حسین(ع) است و همه عالم عائله سیدالشهدا(ع) هستند بنابراین همه مردم جهان باید به واسطه سیدالشهدا(ع) دور هم جمع شوند و این وظیفه ما را سنگین‌تر کرده است.

 

آیت الله عابدینی گفت: از آقای کهربایی و خانواده محترم ایشان متشکریم که پرچم سیدالشهدا(ع) را برپا داشته اند و حمایتگر برگزاری پرشکوه اربعین شده اند.نماینده ولی در فقیه در پایان تاکید کرد: رهبر فرزانه انقلاب بسیار عنایت دارند که اربعین هرساله باشکوه تر از سال گذشته برگزار شود و همه نمک گیر امام حسین(ع) شویم، بنابراین وظیفه همه ماست که تبلیغ کننده حضور مردم در حماسه عظیم اربعین شویم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group