رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان: ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازید

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

سرعت، صراحت و شجاعت لازمه کار در حوزه منابع طبیعی است/ نهال‌کاری و حفظ آنها عبادت و خدمت به خلق است

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار مدیر کل و جمعی از کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: سرعت، صراحت و شجاعت لازمه کار در حوزه منابع طبیعی است.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیر کل و جمعی از کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین اظهار کرد: سرعت، صراحت و شجاعت لازمه کار در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری است که وجود این سه عنصر جلوی بسیاری از خسارت‌ها را خواهد گرفت.

 


وی تصریح کرد: اگر سرعت، صراحت، شجاعت و اشراف کامل بر منطقه جغرافیایی و تغییراتی که در آن رخ می‌دهد وجود نداشته باشد ممکن است منطقه‌ای آباد شود و منطقه‌ای دیگر به دلایل برخی رفتارهای سودجویانه دچار آسیب و خسارت شود.

امام جمعه قزوین وجود بانکی از گیاهان را ضروری عنوان کرد و ابراز داشت: اگر بانکی از گونه‌های گیاهی استان داشته باشیم مانع از انقراض آنها خواهیم شد و این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بسیج نهال کاری را طرح بسیار خوبی در تقویت درختکاری در استان دانست و تأکید کرد: همین طرح را باید در حوزه حفظ نهال‌ها نیز اجرایی کنیم تا با بکارگیری شیوه‌هایی نهال‌هایی که در دامنه کوه‌ها رشد کرده‌اند، حفظ و نگهداری شود و اینکار را عبادت، تفریح و خدمت به خلق بدانیم.

 


وی شناسایی و تقویت ظرفیت‌های توسعه اشتغال در هر منطقه را ضروری دانست و گفت: می‌توانیم شغل‌هایی نظیر زنبورداری را بر اساس ظرفیت‌های هر منطقه شناسایی و تقویت کنیم چرا که چنین شغل‌هایی در حفظ و نگهداری منابع طبیعی کمک خواهد کرد.

آیت‌الله عابدینی در پایان اتخاذ راهکارهایی برای جلوگیری از رانش زمین و همچنین اولویت‌بندی در اجرای پروژه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری را ضروری دانست.

در ابتدای این دیدار آقای علی‌اکبر اسداللهی، مدیرکل و تعدادی از معاونان منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه ارائه کرد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group