فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی: دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با آیت‌الله عابدینی دیدار و گفتگو کرد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار آقای محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت کشور که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، با تأکید بر اینکه حج فرصت بسیار عظیمی به شمار می‌آید، اظهار کرد: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب نسبت به حج هدایتگری و جهت‌دهی داشته و دارند و به همین خاطر حج در عصر ما اقامه شد.

 

وی تصریح کرد: امام باقر (ع) فرمودند اسلام بر پنج پایه نماز، روزه، زکات، حج و ولایت بنا شده است و سپس در پاسخ به این سؤال که کدام یک از اهمیت بیشتری برخوردار است فرمودند ولایت از همه برتر است زیرا ولایت كلید آنها و شخص والى دلیل و راهنماى آنهاست.

 

 

 

امام جمعه قزوین افزود: امام باقر (ع) فرمودند اگر کسی همه شب‌ها را نماز بخواند، همه روزها را روزه بگیرد و هر ساله حج آورد و همه مال خود را در راه خدا انفاق کند اما به ولایت و امامت توجه نداشته باشد در قیامت هیچ ثوابی نخواهد داشت و اهل ایمان به حساب نمی‌آید.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: اگر در حوزه حج همه هماهنگی‌ها به خوبی صورت بگیرد و اهداف حج با جدیت مورد توجه قرار گیرد و دغدغه دینی وجود داشته باشد، حج و زیارت و عتبات عالیات با اثرگذاری بیشتری همراه خواهد شد.

 

آقای حمید محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت کشور نیز در ابتدای این دیدار بیان کرد: تلاش می‌کنیم در راستای فلسفه حج و زیارات حرکت کنیم و اگر چه طبق تقسیم بندی‌ها در حوزه اجرایی مسئولیت داریم اما تلاش می‌کنیم تا در حوزه فرهنگی نیز بیشترین بالندگی را داشته باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group