رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری: لزوم بسیج حداکثری همه نیروها در مقابل تهاجم حداکثری دشمنان ایران

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

محبت به اهل‌بیت (ع) یعنی زندگی ما شبیه سیره امامان شود/ شهدا با دفاع از آرمان‌های انقلاب در قیامت سربلندند

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: شهدای مدافع حرم ما که برای مقابله با تروریست در سوریه و عراق حضور پیدا می‌کنند، در روز قیامت نزد خدای متعال بسیار سربلند هستند زیرا عمر خود را در راه دفاع از انقلاب و اسلام گذراندند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم شهادت امام رضا (ع) در مسجد امام رضا (ع) قزوین با عرض تسلیت ایام شهادت پیامبر گرامی اسلام(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار کرد: رسول گرامی اسلام در حدیثی می‌فرمایند: «در روز قیامت انسان اجازه برداشتن قدمی ندارد جز اینکه به چند سوال پاسخ دهد، اول اینکه عمر خود را کجا گذراندی و چه عملکردی داشتی؟ سوال دوم اینکه جوانی خود را در چه راهی صرف کردی؟ سوم از عمل به علم و دانسته‌های ما سوال می‌شود. چهارمین سوال، پرسش از اموال و دارایی‌هاست و پنجم از محبت پیامبر و آل پیامبر سوال خواهد شد».

وی افزود: دشمن همیشه با حیله‌های خود به دنبال ایجاد انحراف ما از مسائل اصلی رخ داده در جهان است، همانگونه که جریان قتل خاشقچی را در سناریویی تنظیم شده به راه انداخت تا توجه ملت‌ها را از قتل عام ملت یمن منحرف کند؛ آیا ما آمادگی داریم زمانی که در قیامت از توجه به مستضعفان سوالی پرسیدند پاسخی داشته باشیم؟

 


امام جمعه قزوین اذعان کرد: شهدای مدافع حرم ما که برای مقابله با تروریست در سوریه و عراق حضور پیدا می‌کنند، در روز قیامت نزد خدای متعال بسیار سربلند هستند زیرا عمر خود را در راه دفاع از انقلاب، اسلام و حرم گذراندند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به اهمیت توجه به محبت اهل بیت(ع) بیان کرد: آرزوی همه بانوان ایران اسلامی این است که رضایت حضرت زهرا(س) را کسب کنند؛ بنابراین باید زندگی، نماز، اخلاقیات و رعایت شئونات دینی ما شبیه این بانوی بزرگوار شود.

وی ادامه داد: در روز قیامت ما نمی‌توانیم به دنبال پاسخ این سوالاتی باشیم که در حدیث پیامبر گرامی اسلام آمده، بلکه باید پاسخ این سوالات را در همین دنیا آماده کنیم، اگر جوانی و عمر ما گذشته است باید با توجه و جبران، عملکرد خود را مهیای روز قیامت کنیم.

 


آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: امام حسن مجتبی(ع) می‌فرمایند: «برای دنیای خود به گونه ای برنامه ریزی و زندگی کنید که گویا همیشه قرار است زنده بمانید و برای آخرت خود به گونه ای مهیا شوید که گویا مرگ شما بزودی سر می‌رسد و برای رسیدن به عزت و احترام باید از ذلت معصیت خدا بیرون آمد».
اگر به این حدیث عمل کنیم دنیا و آخرت ما آباد خواهد شد.

وی اضافه کرد: امام رضا(ع) می‌فرمایند: «حقیقت ایمان در سه چیز است ابتدا تفقه در دین، که به معنای یادگرفتن عالمانه دین است، دوم مدیریت و برنامه‌ریزی در حوزه معیشت زندگی است و سومین موضوع صبر در مشکلات و مصیبت‌هاست».

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در پایان عنوان کرد: امام رضا(ع) در حدیث دیگری می‌فرمایند: «انسان، مومن نمی‌شود مگر اینکه سه ویژگی داشته باشد، یک ویژگی سنت الهی یعنی "کتمان سر" است، ویژگی دیگر "مدارا کردن با مردم" است که باید از حضرت رسول(ص) یاد بگیریم، سومین ویژگی که باید از ائمه یاد بگیریم "صبوری و شکیبایی" است.»

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group