رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری: لزوم بسیج حداکثری همه نیروها در مقابل تهاجم حداکثری دشمنان ایران

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

محبت اهل‌بیت (ع) و برگزاری مجالس عزاداری روز قیامت ما را آبرومند می‌کند

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: کسانی‌که در مسیر بزرگداشت ائمه(ع) و پیامبر(ص) قدم برمی‌دارند و برای احترام به دین و قرآن مجلس برگزار می‌کنند مورد توجه خدای متعال خواهند بود و این عمل‌ها در روز قیامت خواهد درخشید و ما را آبرومند خواهد کرد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم عزاداری ۲۸ صفر در روستای طَزَرکِش بخش کوهین با عرض تسلیت ایام شهادت پیامبر گرامی اسلام(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار کرد: پیامبرگرامی اسلامی، رسول خدا، راهنمای مردم و رحمةللعالمین است و ما باید شناخت خود را از خاتم‌الانبیاء به میزانی برسانیم که از قافله یاران واقعی آن حضرت عقب نمانیم.


وی با بیان اینکه ما باید مروّج سخنان پیامبر(ص) باشیم، افزود: رسول خدا(ص) می‌فرمایند: «نماز جماعت یک انسان برابری می‌کند با نماز فرادایی که او به مدت 40 سال در منزلش به جای آورده باشد»؛ بنابراین اگر ما ارزش نمازجماعت را بدانیم مسجد را ترک نخواهیم کرد.


امام جمعه قزوین اذعان کرد: حضرت رسول(ص) در حدیث دیگری می‌فرمایند: «اگر کسی آبروی برادر مومن خود را حفظ کند بهشت بر او واجب می‌شود»، چقدر ما در فضایی وارد شده‌ایم که بخاطر برادر مومن خود از آبروی خود بگذریم؟ قیمت این ایثار بهشت است.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: در حدیث دیگری از خاتم‌الانبیاء آمده است: «هرکس به برادر بیمار خود کمک کند، آن‌چنان از گناهان خود خارج می‌شود که انگار از مادر خود متولد شده باشد».


وی ادامه داد: در حدیث دیگری از رسول خدا آمده است هرکس سه نشانه را داشته باشد اهل نفاق خواهد بود و جزو منافقین است؛ ابتدا اینکه اهل دروغ است، گاهی از شخصیت‌های سیاسی و مسئولان دولت که باید جوابگوی امنیت، اقتصاد و معیشت مردم باشند به راحتی دروغ می‌شنویم، قرآن می‌گوید این علامت نفاق است.


آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: دومین علامت منافقین در کلام پیامبر اسلام خلاف وعده عمل کردن است، یعنی به آنچه وعده داده عمل نمی‌کند و سومین علامت این است به اعتمادی که به او شده خیانت می‌کند.

 


امام جمعه قزوین ابراز کرد: در حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) درباره قیامت آمده است: «زمانی‌که قیامت می‌شود انسان‌ها اجازه برداشتن قدمی را ندارند مگر اینکه به 4 سوال پاسخ دهند، اول اینکه عمر خود را در دنیا چگونه گذرانده‌اند؟ دومین سوال این است که جوانی خود را در چه راهی صرف کرده‌اند؟ سومین سوال درباره عمل به دانسته‌های ماست و چهارمین سوال درباره مال، ثروت و دارایی‌های ماست، البته از محبّت اهل بیت(ع) نیز سوال می‌شود».


وی اضافه کرد: جوانی دوره قدرت، دوره شادی و سرزندگی و دوره اراده قوی، خلاقیت و تصمیم‌سازی و فعالیت و خدمت است، بنابراین چگونگی گذران جوانی، جزو سوالات ویژه‌ای است که در قیامت از آن سوال می‌شود.


نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: کسانی‌که در مسیر بزرگداشت ائمه و پیامبر(ص) قدم برمی‌دارند و برای احترام به دین و قرآن مجلس برگزار می‌کنند مورد توجه خدای متعال خواهند بود و این عمل‌ها در روز قیامت خواهد درخشید و ما را آبرومند می‌کند.

 


آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: پیامبر(ص) در حدیث دیگری می‌فرمایند: «مردم با زندگی در دنیا در خواب هستند زمانی‌که می‌میرند بیدار می‌شوند». عموم ما مردم مطابق همین حدیث زندگی می‌کنیم، اما در میان ما عده ای هستند که در دنیا بیدار هستند و با یاد قیامت زندگی می‌کنند.


وی افزود: در حدیث آمده است هرکس در دنیا 7 مورد را داشته باشد پس از مرگ هم ثواب نصیب او می‌شود، هرکس می‌میرد پرونده عملش بسته می‌شود، اما برای 7 چیز باز می‌ماند، ابتدا کاشت درختی است که دیگران از آن بهره ببرند.


نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: حفر قنات و چاه برای برداشتن آب برای استفاده مردم دومین موضوع است، ساخت مسجد، تهیه کتاب قرآن برای استفاده مردم، به ارث گذاشتن علم در بین جامعه، تربیت فرزند صالح و شایسته که برای والدینش استغفار کند نیز جزو اعمال صالح ماندگار است.

 


وی گفت: عالمانی همچون مرحوم آیت الله شالی و آیت الله باریک بین (ره) جزو عالمان بزرگی بودند که با احیای حوزه‌های علمیه و تربیت طلاب فاضل توانستند علم دینی را در جامعه زنده کنند و بازار قال‌الباقر و قال‌الصادق(ع) را گرم کنند.


آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: امام حسن مجتبی(ع) می‌فرمایند: «برای دنیای خود به گونه ای کار کنید گویی همیشه زنده هستید و برای آخرت خود به گونه ای عمل کنید که گویی همین فردا موقع مرگ ماست. اگر به دنبال عزت هستید از معصیت خدا فاصله بگیرید و بنده خدا باشید»، اگر به این حدیث عمل کنیم در مسیر شهدا قرار می‌گیریم.

 

وی ابراز کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) با تحمّل سختی‌های فراوان دین را به دست ما رساندند، بنابراین ما نیز باید با تحمّل مشکلات در ادامه مسیر زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) باشیم.

 

 

 

 

آیت‌الله عابدینی باحضور در روستای طَزَرکِش بخش کوهین با خانواده شهید حسن یاوری دیدار و گفت و گو کرد

 
 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group