رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری: لزوم بسیج حداکثری همه نیروها در مقابل تهاجم حداکثری دشمنان ایران

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در حاشیه بازدید از ستاد کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین گفت: آثار شهدا و رزمندگان با سرعت بیشتری جمع‌آوری شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در بازدید از ستاد کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین، جمع‌آوری و ساماندهی آثار شهدا را امری ضروری دانست و اظهار کرد: جمع‌آوری آثار شهدا و رزمندگان باید با سرعت بالایی انجام شود و تلاش کنیم تا زمان را در این کار مهم از دست ندهیم.

 

وی فعالیت‌های انجام شده در عرصه جمع‌آوری و نشر آثار شهدا را بسیار ارزشمند دانست و با تقدیر از متولیان امر تأکید کرد: اگر کار جمع‌آوری آثار شهدا و رزمندگان بلافاصله پس از پایان دفاع مقدس آغاز می‌شد، همه آثار را می‌توانستیم حفظ کنیم اما کارهایی که تاکنون انجام شده بسیار ارزشمند است و باید با سرعت ادامه پیدا کند.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه زیارت امام حسین (ع) نباید با ریا و نیت سیاحت و کسب شهرت انجام شود، گفت: اگر انسان زیارت امام حسین (ع) را با قصد قربت انجام دهد، مورد غفران و رحمت خداوند قرار می‌گیرد و از آن پس باید با جدیت بیشتری پای کار دین باشد.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: کار برای شهدا نیز از جنس حضور در کربلا است و باید کارها آنقدر خالصانه انجام شود و برنامه‌ها آنقدر مؤثر اجرا شود تا پس از پایان کنگره شهدا، همه با جدیت بیشتری پای کار دین و انقلاب بیایند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهدا دعوت خداوند و رسول گرامی اسلام (ص) را اجابت کردند، اذعان کرد: طبق وعده الهی کسانی که دعوت خدا و رسولش را لبیک می‌گویند حیات معنوی پیدا می‌کنند و اینکه خداوند می‌گوید شهدا زنده هستند بخاطر کسب حیات معنوی است.

 

آیت‌الله عابدینی تبیین آیات قرآن در خصوص شهدا را یکی از اهداف مهم کنگره سه هزار شهید استان معرفی کرد و گفت: حیات معنوی والاترین نوع حیات از نگاه دین است و تبیین راه و آرمان‎های شهدا جامعه را به حیات معنوی علاقه‌مند می‌کند.

 

وی صداقت را یکی از اصلی‌ترین اهداف شهدا و دلیل پیروزی جبهه اسلام بر کافران دانست و خاطرنشان کرد: صداقت تنها راست‌گویی نیست و معنای عمیق‌تری در دین دارد و باید تلاش کنیم تا صداقت را که مورد تأیید امام علی (ع) نیز قرار داشت، در جامعه تبیین کنیم.

 

آیت‌الله عابدینی در ابتدای این برنامه از قسمت‌های مختلف ستاد کنگره شهدا بازدید به عمل آورد و در جریان روند جمع‌آوری آثار شهدا قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group