رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین مطرح کردند: بشارت پیروزی‌های بزرگتر از به‌زانو درآوردن ۴۸ساعته رژیم صهیونیستی

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 مشترکات فکری و چشم‌انداز آینده بین اسلام، مسیحیت و یهودیت حقیقی بسیار است/ با بیداری مردم در جهان، شمارش معکوس نابودی اسرائیل رقم خورده است

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه با بیداری مردم در جهان، شمارش معکوس نابودی اسرائیل رقم خورده است، گفت: مشترکات فکری، سیاسی، اجتماعی و چشم انداز آینده بین ما و مسیحیت و یهودیت حقیقی بسیار است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار فعالان ضدصهیونیست امریکایی و اروپایی اظهار کرد: ما اعتقاد داریم که این نوع فعالیت‌های شما عزیزان حمایت از محرومان و کودکان و مستضعفان و مخالفت با فضای ظلم و تروریست و زیاده خواهی است.

 

امام جمعه قزوین افزود: اولین نکته این است که این حرکت شما با حضورتان در مشهد مقدس به خوبی در جهان بازتاب دارد و دیده می‌شود؛ خدای متعال پیش بینی کرده است که از میان یهودیان و مسیحیان عده ای علیه ظلم یهودیت صهیونیسم به پا می‌خیزند.

 

وی اذعان کرد: دومین نکته این است که قرآن کتاب آسمانی مسلمانان، حضرت موسی(ع) و کتاب تورات و حضرت عیسی(ع) و کتاب انجیل و همچنین حضرت مریم(ع) را بسیار محبوب، جذاب و دوست داشتنی معرفی کرده است.

 

این مفسر قرآن و نهج البلاغه ابراز کرد: ما مسلمانان، حضرت موسی(ع) را فرستاده خدای متعال می‌دانیم و تورات را کتاب آسمانی می‌شناسیم و معتقدیم 124 هزار پیامبر در طول تاریخ آمده است و حضرت موسی(ع) را جزو 5 پیامبر اولوالعزم و مهم می‌شناسیم.

 

 

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: ما در قرآن یاد می‌گیریم که همه دین‌ها، چه یهودیت و چه مسیحیت و چه اسلام همه یک حقیقت و یک دین هستند که از آدم(ع) شروع شده و تا پیامبر خاتم(ص) ادامه پیدا کرده و حضرت موسی(ع) هم جزو پیامبران مهم ماست.

 

وی اضافه کرد: ما معتقدیم که حضرت موسی(ع) و کتاب تورات و حضرت عیسی(ع) و کتاب انجیل آمدن پیامبر آخر الزمان را بشارت داده اند و پیروان این دوکتاب منتظر آمدن پیامبر و منجی آخرالزمان بودند و امروز هم پیروان حقیقی این دین‌ها منتظر منجی هستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: در بخش زیادی از آیات قرآن به بیان شخصیت حضرت موسی(ع) پرداخته شده و قرار است در مورد این پیامبر الهی فیلم سینمایی براساس قرآن کریم ساخته شود.

 

آیت الله عابدینی ابراز کرد: ما حضرت موسی(ع) را به عنوان یک انسان بزرگ که آینده جهان براساس الگوی پیامبری وی و دیگر انبیا ساخته می‌شود، قبول داریم.

 

 

وی عنوان کرد: در قرآن آمده است، حضرت موسی(ع) به قوم خود گفت: "ای خدا یاری بجویید و شکیبا باشید، خدا زمین را در آینده در اختیار بندگان شایسته خود قرار خواهد داد،" پس ما آینده جهان را آینده پیروزی خوبی‌ها بر بدی‌ها، آینده پیروزی حق بر باطل و پیروزی مستضعفان بر مستکبران می‌دانیم.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: مشترکات فکری، سیاسی، اجتماعی و چشم انداز آینده بین ما و مسیحیت و یهودیت حقیقی بسیار است.

 

مفسر قرآن و نهج البلاغه گفت: در تاریخ اسلام آمده است که روزی پیامبر(ص) یک پیرمرد یهودی را دید که کمک می‌خواست؛ پیامبر اسلام(ص) پرسید چرا این یهودی باید نیازمند و محتاج باشد درحالی که وقتی جوان بوده برای مردم زحمت کشید و کار کرده و در سن پیری مردم باید از وی حمایت کنند.

 

وی افزود: در روایات آمده است زمانی یک یهودی نزد پیامبر اسلام (ص) رفت و وقتی روح عدالت خواهی ایشان را مشاهده کرد، گفت با عدالت زمین و آسمان برجاست و این کلام با اینکه از یک یهودی گفته شده در فرهنگ و جامعه ما مثل کلام انبیا مورد احترام قرار می‌گیرد.

 

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: حرکت شما در آینده حامیان زیادی پیدا خواهد کرد و جو غالب جامعه جهانی با حرکت شما رنگ و جهت پیدا می‌کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: معتقدم باید نسبت به آینده بسیار امیدوار باشیم و بی تردید رژیم ظالم و تروریست صهیونیست هر روز ضعیف تر خواهد شد؛ زیرا بیداری موجود در جهان شمارش معکوس نابودی اسرائیل را رقم زده است.

 

وی اذعان کرد: باید نشان داده شود حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) و کتاب‌های آسمانی از ستم‌ها و کودک کشی‌های صهیونیستی به دور هستند و مسیحیت و یهودیت واقعی با جنایت و ظلم به انسان‌ها مخالف است.

 

 

در ابتدای این دیدار خانم آلیسون ویر، مولف و فعال ضدصهیونیست اظهار کرد: زمانی که برای اولین بار انتفاضه اول شروع شد، سفری به فلسطین داشتم و متوجه شدم اتفاقاتی که از طریق رسانه‌ها منتقل می‌شد به صورت یک جانبه است و اخبار به نفع اسرائیل مطرح می‌شود.

 

وی افزود: پس از این ایام سعی کردم با فعالیت‌های خودم به جهان نشان دهم که ملت مظلوم فلسطین چگونه زیر بار ظلم صهیونیست‌ها قرار گرفته است.

 

این نویسنده امریکایی اذعان کرد: در سال 2001 میلادی متوجه شدم به چه میزان خشونت علیه فلسطینی‌ها در جریان است و خوشبختانه از طریق اینترنت به اخبار دسترسی پیدا کردم و همان زمان با تحقیق و سفر به غزه از نزدیک شاهد ظلم و خشونت علیه مردم فلسطین شدم.

 

این مولف و فعال ضدصهیونیست تصریح کرد: در روزنامه‌های محلی بیشتر توجه ام به مسائل داخلی امریکا بود؛ اما از سال 2001 به بعد تمرکزم جلب موضوع فلسطین شد و پس از برگشت از غزه سازمانی به نام " اگر امریکایی‌ها می‌دانستند" راه اندازی کردم که درباره مردم فلسطین فعالیت می‌کرد و در حوزه کشتار کودکان فلسطینی اطلاع رسانی داشتم.

 

وی عنوان کرد: کتابی به نام "برخلاف آنچه فکر می‌کنید" نوشته ام که در آن توضیح داده ام که امریکایی‌ها از اتفاقات رخ داده در غزه و فلسطین بی‌خبر هستند.

 

در ادامه آقای جی مایکل اسپرینگمن، رئیس سابق اداره ویزای آمریکا در دولت بوش پدر و ریگان، اظهار کرد: در همایشی که در مشهد حضور برگزار شد یک نشست موفقیت آمیز بود و شرکت کننده‌ها از موضوعات مختلف صحبت کردند.

 

وی افزود: در این اجلاس افراد باسابقه ای که در گذشته در حوزه اطلاعاتی و ارتش امریکا فعالیت می‌کردند، حضور داشتند و عده ای هم از مجلس اروپا و فرانسه شرکت کرده بودند.

 

این فعال ضدصهیونیست ابراز کرد: در این اجلاسیه به این نتیجه رسیدیم که همه اعضای شرکت کننده باهم ارتباط مستمری داشته باشیم تا بتوانیم حرکت جدیدی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین انجام دهیم. در انتهای این اجلاس بیانیه ای تهیه شد و قرار شد برای رئیس جمهور امریکا و اتحادیه اروپا ارسال شود.

 

وی اذعان کرد: در این بیانیه عنوان شده باید از قیامی که فلسطینی‌ها شروع کرده اند، حمایت شود و کار تروریستی اسرائیل باید محکوم شود و حتی قسمی که رئیس جمهور نسبت به وفاداری به محکومیت تروریست داشته، مورد سرزنش قرار گرفته است.

 

سپرینگمن ادامه داد: در جده مسئول اطلاعاتی صدور ویزا بودم و از 20 نفری که حضور داشتیم سه نفر نیروی دولتی بودیم؛ برای سی آی اِی از 1987 تا 1989کار می‌کردم.

 

وی اضافه کرد: در دوره ای سفیر امریکا در عربستان به جده سفر کرده بود که نزد من آمد و حدود 45 دقیقه درخصوص مشکلات ویزا صحبت شد؛ که در همان شرایط خانمی به سراغ من آمدند تا کار ویزایش را درست کنم در آن ایام ویزا دادن به خانم‌ها بسیار سخت بود زیرا تعدادی از آنها به امریکا رفته و دیگر برنگشته بودند.

 

این فعال ضدصهیونیست افزود: با سخت گیری من مدیرم مرا احضار کرد و دلیل عدم صدور ویزا برای خانم‌ها را جویا شد و گفت باید برای این دوخانم ویزا صادر شود، به نظر من غیرقانونی بود چون مشخصات کاملی نداشتند، مخالفت کردم.

 

وی عنوان کرد: بعد از این اتفاق مدیرم در کنسولگری به من گفت اگر دستوراتم را اجرایی نکنی، اخراج خواهی شد و طی 18 ماهی که در صدور ویزا کار می‌کردم وضعیت به همین منوال بود.

 

 

رئیس سابق اداره ویزای آمریکا تصریح کرد: در دوره ای یک تاجر ایرانی در حوزه فرش تجارت می‌کرد که قصد سفر به واشنگتن برای مشاوره تجاری داشت و مدارکش کامل بود؛ بنابراین گفتم باید فراموش کنم سی آی اِی درباره ایرانی‌ها چه می‌گوید و از نظرم مشکلی برای صدور ویزا نداشت.

 

وی ابراز کرد: بعدها در صحبت با یک روزنامه نگار امریکایی متوجه شدم افرادی که بدون مدارک لازم برای دریافت ویزا مراجعه می‌کردند اعضای القاعده بودند که زیر نظر 53 افسر امریکایی آموزش می‌دیدند و به افغانستان اعزام می‌شدند.

 

رئیس سابق اداره ویزای آمریکا بیان کرد: پس از این اتفاقات من اخراج شدم و در دادگاه به جرم خطرناک بودن برای امنیت ملی امریکا محاکمه شدم؛ چندین سال بعد که درخواست رسیدگی مجدد داده بودم که مدارک لازم را به من نشان دهید مدارک را از بین برده بودند.

 

وی گفت: پس از این اتفاقات کتابی با عنوان "ویزا برای القاعده" درخصوص اعزام مجاهدان القاعده و خرابکاری‌های آنها در افغانستان و لبنان و دیگر کشورهای اسلامی نوشتم و به صدور ویزای امریکا برای این تروریست‌ها اشاره کردم.

 

 

جولیتو کیزا روزنامه نگار ایتالیایی و عضو سابق پارلمان اروپا در ادامه این دیدار گفت: از سال 2007 تا 2009 عضو پارلمان اروپا بودم و شبکه تلویزیونی در اینترنت تاسیس کرده ام که 4 میلیون در ماه بازدیدکننده دارد و بزرگترین شبکه تلویزیونی اینترنتی در ایتالیا است.

 

وی افزود: ادواردو آنیلی را می‌شناختم و اعتقاد دارم که قربانی تروریست جهانی شد؛ درباره سرگذشت او شنیده ام اما اطلاعات کاملی ندارم.

 

این روزنامه نگار ایتالیایی اذعان کرد: یک خلاء اطلاعاتی بسیار زیادی درخصوص ایران در جهان وجود دارد و ما در ایران متوجه شدیم که اخبار و اطلاعاتی که در جهان به ما می رسد کامل نیست.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group