رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان: ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازید

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در همایش طلایه‌داران تبلیغ اولویت‌های تبلیغ در ایام ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در همایش طلایه‌داران تبلیغ و یادواره شهدای روحانیت استان قزوین که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی برگزار شد، به اولویت‌های تبلیغی در ایام ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار کرد: دعوت به تقوا یکی از اولویت‌های مهم تبلیغی در ماه رمضان است زیرا در نگاه دین اصلی‌ترین اولویت و فلسفه ماه رمضان تحصیل تقوا است.

 

وی با بیان اینکه «ترویج مبانی قرآنی» دومین اولویت تبلیغی در ماه رمضان است، تصریح کرد: خداوند فرموده: «ماه رمضان همان ماهی است كه در آن قرآن فرو فرستاده شده است، كتابى كه مردم را راهبر و متضمن دلايل آشكار هدايت و ميزان تشخيص حق از باطل است» و بخاطر همین امر می‌باید در اولویت تبلیغ قرار گیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه خداوند در این ایام سفره قرآن را پهن کرده است، افزود: قرائت یک آیه قرآن در این ایام ثواب یک ختم قرآن را دارد و همانطور که خداوند سفره قرآن را در ماه رمضان پهن کرده است مبلغان نیز می‌باید مردم را از موهبت‌های قرائت آن بهره‌مند سازند.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: امام علی (ع) می‌فرماید هدایت‌های قرآن گمراهی به دنبال ندارد و انسانی که با قرآن مأنوس می‌شود در حقیقت نور و هدایت یافته و از بی بصیرتی و نابینایی دور می‌ماند. حضرت ادامه می‌دهند هر کسی قرآن دارد دیگر نیازی برای او نمی‌ماند و هیچکس نیز بدون قرآن به بی‌نیازی و غنا نمی‌رسد.

 

 

وی «دعا» را سومین اولویت تبلیغ در ایام ماه رمضان عنوان کرد و گفت: خداوند می‌فرماید: «و هرگاه بندگان من از تو درباره من بپرسند بگو من نزديكم و دعاى دعا كننده را به هنگامى كه مرا بخواند اجابت مى‌‏كنم پس آنان بايد فرمان مرا گردن نهند و به من ايمان آورند باشد كه راه يابند».

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه چهارمین امر مهم در تبلیغ معرفی «ولایت اهل بیت (ع)» است، خاطرنشان کرد: روایت داریم ولایت امیرالمؤمنین (ع) و اولاد آن حضرت با قرآن نازل شده است و ضروری است در این ایام تبلیغ ولایت اهل بیت (ع) را با جدیت مورد توجه قرار دهیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین دعوت به وحدت را ضروری دانست و تأکید کرد: وحدت امر بسیار مهم است و تا جایی که اصول و مبانی نادیده گرفته نمی‌شود ضروری است وحدت را در جامعه ترویج نماییم.

 

وی تبلیغ مصرف کالای ایرانی، امر به معروف و نهی از منکر، صرفه جویی در مصرف، کمک به نیازمندان، امیدبخشی، جذب جوانان به مساجد، بیان مسائل شرعی و تقویت نمازهای جمعه را از دیگر مواردی عنوان کرد که می‌باید توسط مبلغان مورد توجه قرار گیرد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group