رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری: لزوم بسیج حداکثری همه نیروها در مقابل تهاجم حداکثری دشمنان ایران

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

هنرمند با هنرنمایی خود باید سرباز اقامه دین شناخته شود/ هنری که رنگ خدایی بگیرد ماندگار می‌شود

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: امروز هنر همه ما باید هنر اقامه و استمرار دین باشد، می‌توان نماز خواند ولی از مستکبران حمایت کرد؛ اما نمی‌توان اقامه نماز کرد و حامی ستمگران بود، هنرمند در جامعه با هنرنمایی خود سرباز اقامه دین شناخته شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست هم‌اندیشی هنرمندان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قزوین اظهار کرد: عزیزانی که پرچمدار هنر مسئولیت‌پذیر، هنر حامی دین و هنر مستضعفین هستند هرکدام زمینه‌ساز خلاقیت و جاذبه ایمانی در کلام، گفتار و آثار خود خواهند بود.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به چیستی هنر از نگاه قرآن اذعان کرد: هرکس در جغرافیای زیبا و هنری مربوط به حوزه کاری خود می‌تواند فعالیت خوبی داشته باشد؛ اما بحث هم‌افزایی در این فضا مورد غفلت قرار می‌گیرد و آیه « اِعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّه جَمِیعاً وَلاَ تَفَرَّقُوا» در قرآن کریم که تاکید بر کار جمعی و گروهی دارد، بر زمین خواهد ماند.

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: زمینه‌سازی بحث ظهور حضرت حجت (عج) و بیان حقایق قرآنی نیازمند حضور جمعی و تشکیلاتی همه هنرمندان حوزه انقلاب است و جهان امروز تشنه این حضور و فعالیت گروهی است.

 

 

وی با بیان این‌که خداوند اولین هنرمند جهان هستی است، عنوان کرد: خدای متعال حقیقت و منشأ هنر است و هنر از خزائن غیب او تراوش می‌کند؛ بنابراین هرکس رابطه قوی‌تری با خدای متعال داشته باشد رزق بیشتری از هنر نصیب وی خواهد شد.

 

آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: نمایشگاه هنر خداوند در همه هستی قابل مشاهده است و خدای متعال هنرمندانه جهان هستی را خلق کرده و هیچ‌کس این توانایی را ندارد که کوچکترین ایرادی به نظام خلقت وارد کند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین قرآن کریم را اَحسن هنرها دانست و ابراز کرد: خدای متعال برای اثبات هنر آفرینش خود به همه انسان‌ها این فرصت را داد که با همه‌ی فکر و اندیشه خود جمع شوند و آیه‌ای شبیه قرآن بیاورند؛ اما کافران تمام هنر و بلاغت خود را جمع کردند ولی در این خصوص عاجز ماندند و این نشان از هنرمندی خداوند دارد.

 

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خدای متعال زمانی‌که جسم انسان را آفرید و از روح خود در آن دمید به خود تبریک گفت، پیامبر (ص)، امیر مومنان (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و دیگر ائمه معصومین (ع) هنر آفرینش خداوند در زمین هستند.

 

وی با بیان اینکه خدای متعال صاحب جمال و کمال است، بیان کرد: اگر هنرِ یک هنرمند جنبه شخصی پیدا کند این هنر تاریخ مصرف پیدا می‌کند و در دوره‌های بعد، جاذبه خود را از دست داده و کهنه و پوسیده خواهد شد.

 

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: هنر ما زمانی ماندگار و جاودانه خواهد بود که به مرکز اصلی هنر؛ یعنی خدای متعال متصل شود و ارتباط پیدا کند، غدیر و کربلا هنر خداست که توسط کار رسانه‌ای عظیم پیامبر اسلام (ص) و حضرت زینب (س) صورت گرفت.

 

 

نماینده‌ ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: جاودانگی هنر به واسطه ارتباط با خدای متعال صورت می‌گیرد و هر هنری که رنگ خدایی بگیرد ماندگار می‌شود، عرصه هنر اگر با ملکوت آسمان‌ها که مرکز ریزش هنر بر روح و قلب هنرمندان است، هماهنگ شود رزق معنوی خدای متعال برای ما گسترش خواهد یافت.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به نام‌گذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب اذعان کرد: رهبری در نام‌گذاری امسال از اقشار مختلف مردم طلب استمداد کردند؛ زیرا حمایت از تولید ملی در همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و هنری ضرورت دارد.

 

وی با اشاره به کشتار مردم غزه توسط رژیم جعلی اسرائیل گفت: کودکان، زنان و جوانان یمن، بحرین، غزه و فلسطین با ایستادگی و مقاومت خود در برابر ظلم استکبار جهانی در حال هنرآفرینی هستند.

 

 

آیت‌الله عابدینی در پایان تاکید کرد: امروز هنر همه ما باید هنر اقامه و استمرار دین باشد، می‌توان نماز خواند ولی از مستکبران حمایت کرد؛ اما نمی‌توان اقامه نماز کرد و حامی ستمگران بود، هنرمند در جامعه با هنرنمایی خود سرباز اقامه دین شناخته شود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group