رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین مطرح کردند: بشارت پیروزی‌های بزرگتر از به‌زانو درآوردن ۴۸ساعته رژیم صهیونیستی

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

امام جمعه قزوین در مراسم مهدهای قرآن گفت: خضوع و خشوع در برابر قرآن انسان را از ثواب قرائت برخوردار می‌کند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم پایان سال مهدهای قرآن کریم قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: امام صادق (ع) فرموده‌اند: هر که تلاوت قرآن کند و تلاوت او مقارن خضوع و خشوع نباشد و از تلاوت قرآن او را رقّتى حاصل نشود و ترس الهى در دل او بهم نرسد، پس حقیقتاً که مرتبه و منزلت قرآن را، این قارى، سهل گرفته است و مرتبه صاحب قرآن را حقیر شمرده است، چنین قارى حتما زیان‌کار و اهل نقصان روزگار است.

 

وی تصریح کرد: حضرت در این حدیث ادامه می‌دهند: قارى قرآن در رسیدن به ثواب تلاوت قرآن و رسیدن به فواید آن، محتاج به سه چیز است: دل خاشع، بدن فارغ از شغل‌ها و جاى خلوت و مناسب و هر کدام از این سه خصلت، منشأ فایده‌ه‏اى عظیم است و خشوع سبب گریختن شیطان است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) فرمودند: برخى از مردمند که قرآن می‌‌خوانند تا گفته شود فلان‌کس قارى قرآن است، برخى قرآن می‌خوانند براى بدست آوردن دنیا و خیرى در این‌ها نیست.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: امام صادق (ع) فرمودند: گروهى از مردم قرآن مى‌‏آموزند تا بگویند فلانى قارى قرآن است و عده‏‌اى قرآن مى‏‌آموزند و مقصود او صدا است تا آن که بگویند فلانى صداى خوشى دارد؛ در این گروه‌ها خیرى نیست ولی عده‌‏اى قرآن مى‌‏آموزند تا در شب و روز با قرآن باشند و در این اندیشه نیستند که کسى بداند و یا نداند و همه می‌‌باید تلاش کنیم در این مسیر قرار بگیریم.

 

وی عنوان کرد: خداوند قرآن را کتاب کریم معرفی کرده است و تمام سوره‌ها و آیات قرآن کریم هستند و اگر قاری با آمادگی به قرائت قرآن بپردازد، از معارف نورانی آن سیراب می‌شود و هیچ حالتی بهتر از این برای او در دنیا ترجیح ندارد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group