رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین مطرح کردند: بشارت پیروزی‌های بزرگتر از به‌زانو درآوردن ۴۸ساعته رژیم صهیونیستی

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جلسه السابقون گفت: دوستی‌ها و دشمنی‌ها مبنای عدالت داشته باشد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار جمعی از پیشکسوتان استان قزوین که با عنوان «السابقون» در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار ‌شد، با ابراز خرسندی از دیدار «السابقون» قزوین توجه به عدالت اجتماعی را ضروری دانست و اظهار کرد: قرآن می‌گوید پیغمبران آمدند تا مردم را به تکاملی برسانند که آن‌ها خودشان برای تحقق عدالت تلاش کنند.

 

وی تصریح کرد: برخی اینطور می‌گویند که دوست‌دار عدالت هستند اما در عمل مشاهده می‌کنیم آن‌ها عدالت را تا جایی می‌پسندند که شمشیر عدالت خودشان را نشانه نگیرد و حکم عادلانه علیه آن‌ها صادر نشود.

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه می‌باید دوستی‌ها و دشمنی‌ها مبنای عدالت داشته باشد، نه مبنای رفاقت، خاطرنشان کرد: اینکه دوستی‌ها مبنای عدالت داشته باشد در راستای رسالت‌های انبیاء است و اگر اینگونه عمل کنیم اهداف دین محقق خواهند شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه حفظ آبروی فرهنگی، انقلابی، حماسی و شهدائی این استان ضروری است، یادآور شد: مردم استان قزوین دارای فرهنگ بسیار غنی هستند و می باید از اجرای برنامه‌هایی که به فرهنگ غنی مردم قزوین آسیب می‌زند پرهیز شود.

 

وی عنوان کرد: اولین دغدغه ما مسائل و چالش‌های استان قزوین است اما نباید دغدغه‌های استانی ما را از دغدغه‌های ملی، بین‌المللی و مقاومت اسلامی غافل کند و می‌باید نسبت به آن‌ها حساسیت داشته باشیم.

 

در ابتدای این دیدار بعضی از اعضای جلسه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند که در زیر به بخشی از آن‌ها اشاره شده است.

 

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قابل در این دیدار توجه به اخبار و وقایع روز قزوین از سوی السابقون را ضروری دانست و از اعضای جلسه درخواست کرد تا به این حوزه توجه ویژه داشته باشند.

 

وی افزود: امسال انقلاب اسلامی به چهلمین سال پیروزی خود رسیده است و می‌باید بیش از پیش تلاش کنیم تا ثمرات و دست آوردهای عظیم انقلاب اطلاع رسانی شود.

 

آقای منجم تجلیل از پیشکسوتان و بزرگان را در زمانی که در قید حیات هستند ضروری دانست و گفت: می‌باید برنامه‌ریزی کنیم تا هر سال ضمن معرفی بزرگان استان به مردم، از آن‌ها تجلیل به عمل آوریم تا مردم و جوانان شناخت بیشتری نسبت به آن عزیزان پیدا کنند.

 

آقای حدادی با بیان اینکه بخشی از جلسه به بررسی اخبار مهم استان و کشور اختصاص پیدا کند، ابراز کرد: تألیف کتاب از زندگی نامه، عکس‌ها، تجربیات و توصیه‌های السابقون کمک می‌کند تا آیندگان و جوانان از آن بهره‌مند شوند و تجلیلی از بزرگان نیز محسوب می‌شود.

 

 

آقای صالحی با بیان اینکه باید ظرفیت پذیرش نقدهای منتقدان در بین مسئولان افزایش پیدا کند، افزود: بسیاری از کسانی که انتقاد می‌کنند دلسوز نظام و رئیس جمهور هستند و نباید زمینه‌های نقد از آن‌ها گرفته شود چرا که آن‌ها به سوء مدیریت‌ها نقد دارند.

 

آقای زمانی توجه به حوزه اقتصاد را ضروری و عاملی برای ارتقای قدرت کشور دانست و خاطرنشان کرد: رتبه اقتصادی کشور جایگاه مناسبی ندارد و به همین خاطر دشمن از این شرایط بد اقتصادی به نفع خود بهره برداری می‌کند و باید تلاش کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم.

 

آقای شعبانی توجه به مشکلات تولیدکنندگان، تلاش برای حل آن‌ها و تسهیل در امر تولید را زمینه‌ساز پیشرفت‌های اقتصادی کشور معرفی کرد که با ایجاد هماهنگی‌های بیشتر بین دستگاه‌های متولی امر محقق می‌شود.

 

آقای انجیرانی برگزاری جلسه السابقون را ابتکار بسیار خوبی دانست که زمینه را برای استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های پیشکسوتان استان قزوین برای حل چالش‌ها و معضلات فراهم می‌آورد.

 

آقای کیامیری تدوین سند چشم‌انداز برای قزوین را ضروری دانست و اظهار کرد: با تدوین سند چشم‌انداز می‌توانیم آینده قزوین را با معیارهایی که رهبر معظم انقلاب تشریح نموده‌اند، هماهنگ کنیم.

 

 

آقای هاشمی با بیان اینکه اجرای عدالت یکی از رسالت‌های پیامبران بود، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از عرصه‌ها پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته‌ایم اما در حوزه عدالت اجتماعی نیازمند کارهای بیشتر هستیم.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوالفقاری با بیان اینکه انقلابیون هر کدام کوله باری از تجربه، توانایی و آگاهی هستند که باید برای حل چالش‌های کشور به کار بگیرند، افزود: تشکیلاتی عمل کردن بسیار ضروری است و بدون کار تشکیلاتی کارها آنگونه که باید پیش نخواهد رفت.

 

آقای ذوالقدر استفاده از ظرفیت مساجد و نیروهای مذهبی در برنامه‌های انقلابی را ضروری دانست و ابراز کرد: شناسایی معضلات و آسیب‌های جامعه و تلاش برای حل آن‌ها با اجرای برنامه‌های فرهنگی می‌باید مورد توجه قرار گیرد.

 

آقای موسوی عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از فرایض مهم دینی است اما آنگونه که در دین به آن اهمیت داده شده است در جامعه ما مورد توجه قرار نگرفته و باید بیش از پیش این فریضه را دریابیم.

 

آقای فریبرز اظهار کرد: تمام تلاش استکبار جهانی بر دشمنی و نابودی جمهوری اسلامی متمرکز شده است و می‌باید برای حمایت از جمهوری اسلامی برنامه‌های نو ارائه و از ظرفیت‌های پایگاه‌های مذهبی نظیر مسجد بیش از پیش استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group