رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین مطرح کردند: بشارت پیروزی‌های بزرگتر از به‌زانو درآوردن ۴۸ساعته رژیم صهیونیستی

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

 

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین در آیین گرامیداشت بیست و پنجمین سالروز تأسیس کانون‌های مساجد گفت: نگاه‌ها در حوزه مساجد با قرآنی شدن یکپارچه می‌شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در آیین گرامیداشت بیست و پنجمین سالروز تأسیس کانون‌های مساجد که در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در باب مسجد نگاه‌ها می‌باید یکپارچه شود و این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه همه نگاه‌ها قرآنی شود.

 

وی تصریح کرد: طبق منابع دینی مسجد متعلق به خداوند است و کسی نمی‌تواند خود را مالک مسجد بداند چرا که چنین نگاه‌هایی باعث بروز اختلافات شده و کارایی مساجد را از بین می‌برد بنابراین می‌باید همه خادم مسجد و در خدمت مسجد باشیم.

 

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه مسجد را فقط کسانی می‌توانند آباد کنند که به خدا و قیامت ایمان داشته باشند، عنوان کرد: اگر کسی به خدا و رستاخیز ایمان ندارد، کار او چه در حوزه سخت افزاری و چه در بخش نرم افزاری مسجد اثر و فایده ندارد و آبادانی و عمرانی برای مسجد نمی‌آورد زیرا مساجد با کسانی که به خدا و رستاخیز ایمان دارند، آباد می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با طرح این سؤال که مسجد چگونه آباد می‌شود؟، بیان کرد: امام علی (ع) تأکید می‌کند آبادانی قلب با یاد و نام خدا محقق می‌شود و به هر میزانی که قلب جایگاه عشق الهی و دل خانه خدا شود، آبادانی بیشتری می‌یابد.

 

وی ادامه داد: هماهنگی با آرمان‌های الهی به انسان قرار و آرامش می‌دهد و اگر در حوزه مساجد نیز با آرمان‌های الهی، قرآنی و دینی هماهنگ شویم، مساجد اثرگذار می‌شوند، در غیر این صورت از آرمان‌های الهی فاصله خواهیم گرفت.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group