رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان: ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازید

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار مدیران آموزش و پرورش قزوین گفت: داشتن دغدغه دین، علم و کرامت انسانی ویژگی معلم تراز جامعه اسلامی است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیران آموزش و پرورش استان قزوین که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه رسالت انبیاء (ع) تعلیم و تعلم بوده است، اظهار کرد: معلمان در جامعه دینی و الهی می‌باید دغدغه هایی را داشته باشند که انبیاء (ع) داشته‌اند و این دغدغه ها همان تعلیم و تعلم است.

 

وی با تأکید بر اینکه مدیرانی که دغدغه‌هایشان ثروت‌اندوزی باشد، نمی‌توانند مدیر و معلم باشند، افزود: اگر مدیران و معلمان ما دغدغه دین، علم، ایمان، عدالت و کرامت انسان‌ها را داشته باشند، می‌تواند مدیر و معلمی در تراز جامعه دینی باشد.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خداوند در آیه 164 سوره آل عمران می فرماید: «خداوند بر مؤمنان منت نهاد هنگامی که در میان آ‌‌ن‌ها، پیامبری از خودشان برانگیخت که آیات او را بر آن‌ها بخواند، آن‌ها را پاک کند و کتاب و حکمت بیاموزد» و این همان مسیر درستی است که معلمان نیز می باید از آن تبعیت کنند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه اسلام، «دین امید» است، اضافه کرد: امید موضوع مهمی است که در اسلام و قرآن با جدیت دیده شده است و لازم است بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد چرا که لازمه دست یابی به موفقیت‌های بزرگ، بهره‌مندی از روح امید است.

 

وی جوانمردی را یکی از ویژگی‌های مهم و انسانی دانست که تحول آفرین خواهد بود و عنوان کرد: یکی از رسالت‌های آموزش و پرورش این است که جوانان را با روح جوانمردی آشنا کنند چرا که جوانمردی ماندگاری می‌بخشد و پایان ناپذیر است.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه صداقت، عدالت، شجاعت، صراحت در گفتار و عبادت و بندگی شاخصه‌هایی جوانمردی محسوب می‌شوند، ادامه داد: جوانان تا در رفتار ما عدالت و شاخصه‌های دیگر جوانمردی نبینند، به این شاخصه‌ها روی نمی‌آورند و ضروری است علاوه بر تبیین این معانی، در عمل نیز به آن‌ها پایبند باشیم.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group