رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین: اگر روحیه جهادوشهادت گسترش یابد گرایش به شرق وغرب رخت برخواهد بست

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

انقلاب ما در مسیر حرکت خود نامحرمان را کنار می‌گذارد/ آینده انقلاب از زبان قرآن آینده‌ای روشن و امیدانگیز است

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در مسیر حرکت انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی آن تا به امروز به همه ما ثابت شده است که انقلاب نااهلان را پس‌زده و انقلابیون واقعی را حفظ کرده است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در یادواره شهدای شهر بیدستان با تبریک سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: تبریک به معنای برکت است و برکت پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 این بود که توانست نام قرآن، سیره پیامبر اسلام (ص)، نام ائمه اطهار (ع)، جریان کربلا، نام غدیر و انتظار ظهور را در جهان بلندآوازه کند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: شهدای بزرگ انقلاب، مبارزان مظلومی که زیر شکنجه‌های ساواک به شهادت رسیدند، شهدای 8 سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم به دنبال بلندآوازه کردن نام دین و اسلام در جهان بودند.

 

امام جمعه قزوین اذعان کرد: نظر کارشناسان اجتماعی جهان این است که تا سال 2050 بسیاری از مردم دنیا مسلمان خواهند شد و کلیساها تعطیل شده و به مسجد تبدیل می‌شود.

 

 

وی بیان کرد: اگر ما حقایق دینی را به مردم دنیا به خوبی انتقال دهیم به طور یقین جمعیت عظیمی به اسلام گرایش پیدا می‌کنند؛ مگر کسانی‌که با لجاجت و بدون منطق و علم به مخالفت می‌پردازند که تکلیف آن‌ها مشخص است.

 

آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: لازمه تبلیغ دین برای مردم جهان این است وقتی آن‌ها در شهرهای مختلف ایران حضور پیدا می‌کنند باید دینداری را به‌طور عملی ببینند؛ مردمی که از ظلم و بی‌عدالتی نفرت دارند و اهل حلال و حرام بوده و اهل رعایت کرامت انسانی هستند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: انقلاب اسلامی مانند رودخانه‌ای است که اگر هر غیرهمجنسی در مسیر آن قرار بگیرد، پس از مدتی کنار گذاشته می‌شود؛ انقلاب ما درحال حرکت به سمت انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) است و انسان‌های نااهل در این مسیر کنار گذاشته خواهند شد.

 

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: در مسیر حرکت انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی آن تا به امروز به همه ما ثابت شده که انقلاب نااهلان را پس‌زده و انقلابیون واقعی را حفظ کرده است.

 

وی با بیان این‌که شهدا با شهادت خود در مسیر حرکت انقلاب ماندگار شدند، گفت: قرآن کریم جوانمردان، اهل صداقت و انسانیت را زنده معرفی می‌کند و حامیان ظلم و ستم، منافقان، مستکبران و عالم نماها را جزو مردگان می‌داند.

 

آیت‌الله عابدینی با اشاره به خطبه امیر مومنان (ع) در نهج‌البلاغه بیان کرد: اهل امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر نشانه‌هایی دارند، اولین نشانه انسان زنده این است که با مشاهده منکرات در دل و قلب خود ناراحت شود، دومین نشانه اظهار اعتراض به زبان است و سومین مرحله عمل است؛ اگر کسی این نشانه‌ها را نداشته باشد، زنده مرده نماست.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: فتنه‌گران نمونه بارز منکرات هستند که با آشوبگری خود در سال 88 کشور را به خطر انداختند و عامل خوشحالی اسرائیل و آمریکا شدند؛ این افراد در دل‌هایشان اهل نفاق بودند که پس از مدتی نیت واقعی خود را ظاهر ساختند.

 

امام جمعه قزوین یادآور شد: امام علی (ع) می‌فرمایند: «اگر امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تعطیل شود و مردم نسبت به زشتی‌ها و منکرات بی‌تفاوت باشند، در این شرایط بدترین‌ها بر مردم مسلط می‌شوند و گوش شنوایی برای شنیدن دردهای مردم وجود نخواهد داشت».

 

وی انقلاب اسلامی را انقلابی دینی و الهی برشمرد و گفت: مردم ما برای اقامه دین قیام کردند و پایگاه انقلاب ما در دوره رژیم پهلوی مساجد، حسینیه‌ها و هیئات مذهبی بود و خواسته‌های مردم، دینی بود.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: اراده خداوند از ابتدای مبارزه مردم علیه رژیم پهلوی پشتیبان انقلاب ما بود؛ زیرا خداوند اراده کرده است که مستضعفان عالم پرچمداران دین باشند و صالحان زمین بر مستکبران پیروز شوند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تاکید کرد: در پیروزی انقلاب اراده خداوند در اراده امام خمینی (ره) متجلّی و عامل پیروزی ما شد، نصرت الهی وعده خداوند است و همین نصرت الهی را ما در دوران مبارزات شاهنشاهی شاهد بودیم که امام خمینی (ره) با دست خالی مقابل شاه ملعون ایستاد.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: هر زمانی‌که برای خداوند عمل خالصانه انجام دهیم، پروردگار عالم همه دل‌ها را اسیر محبت ما خواهد کرد؛ نمونه این سخن خدا را در عشق و محبت ملت ایران نسبت به امام راحل (ره) شاهد بودیم.

 

وی تصریح کرد: همه ما باید بدانیم که آینده انقلاب از زبان قرآن، آینده‌ای روشن و امیدانگیز است و خداوند وعده فرموده که مدیریت زمین به دست شایسته‌ترین بندگانش قرار می‌گیرد.

 

آیت‌الله عابدینی در پایان گفت: همه باید قدر انقلاب را بدانیم و نباید عملکرد خلاف عده‌ای، عامل ناامیدی ما نسبت به انقلاب و نظام شود، همچنین نباید عملکرد ناشایسته مدیران و مسئولان به پای اسلام و انقلاب نوشته شود.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group