رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین: اگر روحیه جهادوشهادت گسترش یابد گرایش به شرق وغرب رخت برخواهد بست

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جلسه شورای اداری استان گفت: مسئولان بر خدمت صادقانه و حل مشکلات معیشتی مردم متمرکز شوند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای اداری استان قزوین که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و مدیران استان برگزار شد، با بیان این‌که خداوند در طول تاریخ دو اراده را معرفی کرده است که در مقابل یکدیگر قرار دارند، اظهار کرد: اراده حق و اراده باطل دو اراده‌ای هستند که همواره در مقابل یکدیگر قرار دارند که اراده باطل و مستکبران همواره تلاش می‌کند تا نور خداوند را خاموش کند؛ اما در مقابل اراده حق و خداوند بر این است که نور الهی جهان را فرا بگیرد.

 

وی تصریح کرد: در منابع دینی تأکید شده است آن‌چه که حتماً محقق خواهد شد، اراده خداوند است و آینده جهان، آینده حاکمیت اراده الهی است و در مسیر تحقق اراده الهی بندگان شایسته‌ای هستند که بخاطر ایمان، لیاقت و شایستگی خودشان را با اراده خدا هماهنگ می‌کنند و مجریان اراده خدا به حساب می‌آیند.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خداوند از بندگان با ایمان و شایسته‌ای که برای تحقق اراده الهی تلاش می‌کنند، حمایت می‌کند؛ اما کسانی‌که در مقابل اراده خدا می‌ایستند، در چشم‌انداز آینده جهان محکوم به زوال و نابودی هستند.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به نقش عظیم رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: پیش از انقلاب اسلامی همه امکانات کشور در اختیار استکبار جهانی قرار داشت؛ اما با وجود این شرایط سخت و دشوار امام خمینی (ره) با توکل به خدا انقلاب را آغاز کرد.

 

وی در این خصوص افزود: در قرآن کریم آمده است دل‌های مردم نسبت به کسانی‌که ایمان دارند و اعمال شایسته انجام می‌دهند، سوق پیدا می‌کند و همین معنا را در انقلاب اسلامی مشاهده می‌کنیم که دل‌های مردم به امام خمینی (ره) گرایش پیدا کرد و محبت ایشان در دل‌های مردم نفوذ کرد..

 

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: به خاطر همین پشتوانه‌های معنوی، انقلاب اسلامی در مقابل همه مستکبران ایستاد، در حالی‌که همه آن‌ها تلاش می‌کردند تا از پیروزی انقلاب اسلامی جلوگیری کنند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نشدند.

 

 

امام جمعه قزوین تأکید کرد: امروز همه مسئولان وظیفه دارند تا صادقانه خادم مردم باشند، مشکلات معیشتی مردم را برطرف نمایند، موضوع اشتغال را جدی بگیرند، با مدیریت صحیح از امکانات و فرصت‌ها استفاده کنند تا به پیشرفت‌های روزافزون دست پیدا کنیم.

 

وی در پایان اذعان کرد: هر کسی وظیفه خود را در قبال انقلاب اسلامی و خون شهیدان انجام ندهد، روند انقلاب او را کنار می‌زند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group