رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور: ملت متحد باشد توطئه‌های دشمن به ضرر خود او تمام خواهد شد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 جوانان رضوی باید منشأ و کارخانه تربیت جوانمردی باشند/ بدون ولایت همه احکام دینی پوچ خواهد بود 

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: جوانی در دست ما نیست اما جوانمردی در اختیار ما است؛ جوانان رضوی باید منشأ و کارخانه تربیت جوانمردی باشند و جوانمردان را تحویل جامعه دهند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست هم اندیشی اعضای شبکه جوانان رضوی استان قزوین در مشهد مقدس با تبریک ایام میلاد امام حسن عسکری و ولادت حضرت مسیح (ع) اظهارکرد: با پشتوانه هجرت اجباری و الزامی امام رضا (ع) به خراسان سه هجرت در کشور ما صورت گرفت.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: این امام رئوف در مسیری که در حال حرکت به سمت خراسان بودند مردم را از چشمه جوشان معرفت و محبت اهل بیت (ع) سیراب کردند و مروج دین الهی شدند.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: پس از امام رضا (ع) خواهر بزرگوار ایشان حضرت معصومه (س) برای معرفی جایگاه ولایی علی بن موسی الرضا (ع) و معرفی ولی خدا به قم آمدند و مرکز ایران را هدف قرار دادند و امروز این شهر کانون شیعیان اهل بیت جهان است.

 

وی اذعان کرد: هجرت سوم مربوط به حضور احمد بن موسی و برادرش علاءالدین از بحرین به جنوب شرقی ایران بود که امروز به مرکز شیعیان تبدیل شده است؛ امام رضا (ع)، خواهر و برادرش با حضور در ایران به دنبال معرفی ولایت فقیه بودند.

 

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: بدون ولایت همه احکام دینی پوچ خواهد بود و همه مسائل با ولایت معنا پیدا می‌کند.

 

وی خطاب به اعضای شبکه جوانان رضوی استان قزوین تصریح کرد: پشتوانه حرکت شما و آبا و اجداد معنوی شما، سه هجرت تاریخی است و استمرار این حرکت شما نیازمند فعالیت سخت افزارانه است.

 

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: فعالیت سخت افزارانه تولید برنامه و محتوا در مساجد و کانون‌هاست که استمرار آن سه هجرت معنوی و دینی را نشان می‌دهد؛ اما در کنار بحث سخت افزاری، باید موضوع نرم افزاری این طرح که همان بیان و رواج توحید، ولایت و معاد است، مدنظر قرار بگیرد.

 

 

وی عنوان کرد: دوستانی که در این تشکیلات فعالیت می‌کنند باید خودشان از نظر معنوی و محتوای دینی مجهز به معارف دینی باشند و با ادبیات نهج‌البلاغه با یکدیگر صحبت کنند و جوان رضوی باید به جایگاهی برسد که از دیگران در بحث معرفت‌های دینی بالاتر باشد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: امام رضا (ع) می‌فرمایند: «درود بر کسانی که امر ما و مباحث دینی اهل بیت (ع) را بین مردم مطرح کنند، راهش این است که علوم ما را یاد بگیرند و آن را تبلیغ کنند و به مردم یاد دهند».

 

وی خاطرنشان کرد: یک جوان رضوی باید با اشرافیت به مباحث دینی و قرآنی نسبت به مسائل اطراف خود با بصیرت اعلام موضع داشته باشد؛ این جوان دغدغه‌مند آیات قرآن و بیانات اهل بیت (ع) و نهج‌البلاغه باشد و به دیگران نیز آموزش دهد.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: کار و فعالیت شما بسیار ارزشمند است و با داشتن سخت افزارهای لازم اگر نرم افزارهای مهم را نداشته باشید، نمی‌توانید برنامه‌های تاثیرگذار اجرا کنید، امروز شرایط فکری و نیروهای انسانی و فضای جامعه آماده است و شما باید به خوبی از این فضا استفاده کنید.

 

وی تاکید کرد: سال به سال عمق معرفت مردم و جوانان ما افزایش می‌یابد که باید این موضوع به خوبی مدیریت شود، ما یک جوان داریم، یک جوانمرد؛ جوانی در دست ما نیست اما جوانمردی در اختیار ما است؛ جوانان رضوی باید منشأ و کارخانه تربیت جوانمرد باشند و جوانمردان را تحویل جامعه دهد.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: جوانمرد کسی است که غیرتمند است و نمی‌تواند در مقابل ظلم و ستم بیگانگان و دشمنان سکوت کند، اهل امر به معروف و نهی از منکر است، نمونه این جوانمرد آیت‌الله سید حسن شالی، آیت‌الله باریک‌بین و سردار سلیمانی است.

 

وی در پایان ابراز کرد: جوان باید به ادبیات دینی معرفی شود نه سن شناسنامه‌ای، حبیب بن مظاهر نمونه‌ای از جوانمردان بود که امام حسین (ع) را تنها نگذاشت و در تعریف دین جوانمرد شناخته شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group