رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اعضای ستاد مدیریت بحران استان قزوین گفت: «پیشگیری» و «برنامه‌ریزی» حوادث غیر مترقبه مهمترین راهکار برای کاهش آسیب‌های آن است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای ستاد مدیریت بحران استان قزوین اظهار کرد: پیشگیری و برنامه‌ریزی حوادث غیرمترقبه مهمترین راهکار برای کاهش آسیب‌های‌ پس از وقوع آن است اما تاکنون آنگونه که باید برای این دو اصل مهم اهمیت قائل نشده‌ایم.

 

وی تصریح کرد: متأسفانه همواره احداث چاه‌های جدید به عنوان راهکاری برای حل بحران کمبود آب مطرح می‌شود، در حالی که اگر بخواهیم بحران را به درستی مدیریت کنیم می‌باید فرهنگ‌سازی را مورد توجه قرار دهیم و بدانیم که فرصت‌های عظیمی برای فرهنگ‌سازی در اختیار داریم.

 

امام جمعه قزوین همکاری دانشگاه و صنعت را ضروری دانست و تأکید کرد: می‌باید ارتباط دانشگاه و صنعت به گونه‌ای رقم بخورد که استاندارد طراحی‌ محصولات ارتقا پیدا کند و در نهایت شاهد کاهش مصرف آب و افزایش صرفه‌جویی باشیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: می‌باید تجربیات گذشته و تجربیات امروز را سرمایه‌ای قرار دهیم تا در آینده با استفاده از این سرمایه‌ها بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ کرده و افسوس فرصت‌های از دست رفته را نخوریم.

 

وی عنوان کرد: همانطور که در زلزله زمین تکان می‌خورد و به لرزه در می‌آید باید دل‌ها هم تکان بخورد تا خودمان را برای زلزله قیامت آماده کنیم چرا که زلزله آن روز بسیار مهم است و آنقدر ترس در دل انسان‌ها ایجاد می‌کند که مادران فرزندان خود را رها می‌کنند.

 

در ابتدای این دیدار مدیران استان گزارشی از خدمات ارائه شده به مردم کرمانشاه ارائه کردند. راه‌اندازی بیمارستان سیار در کرمانشاه و خدمت‌رسانی به 13 هزار نفر، اعزام 80 دستگاه ماشین آلات سنگین، اسکان موقت مردم زلزله‌زده چند روستا و تعهد برای ساخت 4 هزار مسکن برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه، مهمترین خدمات استان قزوین عنوان شد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group