رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین: اگر روحیه جهادوشهادت گسترش یابد گرایش به شرق وغرب رخت برخواهد بست

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

امام جمعه قزوین در یادواره شهدای خیابان شهید بابایی قزوین گفت: حقیقت این است که شهدا زنده هستند و حیات معنوی پیدا کرده‌اند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در یادواره شهدای خیابان شهید بابایی قزوین که در مسجد امام رضا (ع) برگزار شد، اظهار کرد: خدای متعال در قرآن کریم در بسیاری از زمینه‌ها نگاه انسان را اصلاح می‌کند و به همین خاطر خداوند قرآن را بصائر که جمع بصیرت است، نام می‌نهد.

 

وی با تأکید بر اینکه انسان بصیر حقایق بیشتری از زندگی را مشاهده می‌کند، افزود: اگر انسان انس با قرآن داشته باشد، نگاه متفاوتی نسبت به کسانی که انس با قرآن ندارند به زندگی خواهد داشت.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: اگر بدون نگاه قرآن به دنیا بنگریم، گمان می‌کنیم دنیا برای ما زینت است و هر چه از مادیات بیشتری بهره‌مند شویم، قیمت بیشتری پیدا می‌کنیم.

 

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: قرآن می‌فرماید، هر چه شما روی زمین مشاهده می‌کنید، به شما زیبایی نمی‌بخشد و صرفاً زمین را زیبا می‌کند و مادیات همین‌گونه هستند و صرفاً موجب زیبایی زمین می‌شوند.

 

وی به زینت‌های انسانی از نگاه قرآن اشاره و یادآور شد: حق‌تعالی تأکید می‌کند انسان‌ها با ایمان، تقوا، صداقت و یقین به روز رستاخیز زیبایی پیدا می‌کنند.

 

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: باری‌تعالی در قرآن آورده، ما به کافران مهلت دادیم و اگر انسان بدون بصیرت به این موضوع نگاه کند، دچار بی‌بصیرتی می‌شود و در نمی‌یابد که خداوند فرموده، کافران خیال نکنند اگر ما به آن‌ها مهلت دادیم برای آن‌ها خیر است، بلکه مهلت دادیم تا کافران بیشتر در قعر جهنم فرو روند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: در قرآن خداوند تأکید می‌کند، ما باد و لشگریانی که حتی به اندازه باد هم احساس نمی‌شوند، علیه دشمن بسیج می‌کنیم و اگر بدون این نگاه قرآنی وقایع منطقه را تحلیل و بررسی می‌کردیم، باید عقب نشینی می‌کردیم و تسلیم دشمن می‌شدیم.

 

وی به زمینه دیگری از بصیرت قرآنی اشاره کرد و گفت: خداوند می‌فرماید، اگر بدون منت و برای رضای خدا به دیگران قرض بدهید، پول‌ شما چند برابر می‌شود، در حالی که اگر با نگاه دنیایی و مادی به این موضوع نگاه کنیم، قرض دادن خسارت محسوب می‌شود.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه قرآن علاوه بر دنیا و زندگی، درباره مرگ هم به ما بصیرت می‌دهد، عنوان کرد: قرآن به پیغمبر (ص) می‌گوید، تو نمی‌توانی به مرده‌ها حرف بشنوانی در حالی که منظور خداوند مرده‌های قبرستان نبوده است، بلکه بعضاً به آدم‌های کوچه و خیابان می‌گوید آن‌ها مرده هستند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: بصیرت قرآنی می‌گوید آدم‌های کوچه و خیابان هم مرده و زنده دارند و منظور قرآن به کسانی است که زیر آوارهای شرک، بت‌پرستی، هوای نفس و دنیا پرستی دفن شده‌اند و حرف پیغمبر (ص) را نمی‌شنیدند.

 

وی افزود: در مقابل خداوند درباره شهدا می‌فرماید، آن کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند را مرده مپندارید زیرا آن‌ها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند و حیات معنوی پیدا کرده‌اند.

 

امام جمعه قزوین یادآور شد: شهید حججی مانند مقتدا و پیشوای خود حضرت اباعبدالله الحسین (ع) سرش از بدنش جدا شد و پس از اسارت در چهره او ترس دیده نمی‌شد، زیرا طبق سفارش قرآن آن‌ها که گفته‌اند پروردگار ما خدا است و ایستادگی کردند، ملائکه بر آن‌ها نازل می‌شوند و می‌گویند نترسید، نگران نباشید، بهشتی که خدا به شما وعده داده، منتظر شما است.

 

 

آیت‌الله عابدینی در حاشیه این مراسم از آقای معین قاسمی که در المپیاد جهانی زیست شناسی لندن مدال نقره را کسب کرده بود، تجلیل کرد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group