رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین: اگر روحیه جهادوشهادت گسترش یابد گرایش به شرق وغرب رخت برخواهد بست

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه ائمه جماعت وارد بازی‌های سیاسی و جناحی نشوند، گفت: ائمه جماعت وظیفه دارند تا سیاست اسلامی و سیاست قرآنی را برای مردم تشریح کنند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست ائمه جماعات قزوین که در مسجد شیخ‌الاسلام برگزار شد، اظهار کرد: ائمه جماعت باید ارتباط خود را با مردم افزایش دهند زیرا ارتباط با مردم نقش مهمی در جذب بیشتر آن‌ها به مساجد، نشر ارزش‌های دین و در نهایت حل مشکلات مردم دارد.

 

وی با تأکید بر اینکه مساجد تنها برای خداوند است و هیچ کسی حق ندارد خود را در مالکیت آن شریک بداند، خاطرنشان کرد: همه دست‌اندرکاران مساجد باید به این باور برسند که مساجد تنها به خداوند تعلق دارد و خداوند در قرآن بر این نکته مهم تأکید کرده است.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: اگر به آیات قرآن عمل کنیم و مسجد را تنها برای خداوند بدانیم و برای جلب رضای حق‌تعالی کار کنیم، بسیاری از مشکلات حل می‌شوند.

 

امام جمعه قزوین رسیدگی به مشکلات ائمه جماعت را وظیفه مسئولان این حوزه برشمرد و تأکید کرد: وظیفه مسئولان امر این است که با جدیت به فکر بر طرف کردن مشکلات ائمه جماعت باشند و ائمه جماعت نیز باید با جدیت در پی اجرای رسالت‌های دینی و الهی خود باشند.

 

 

وی به آیات دیگری از قرآن در خصوص عمران و آبادانی مساجد اشاره کرد و یادآور شد: خداوند تأکید کرده است کسانی می‌توانند مساجد را آباد کنند که به خدا و روز رستاخیز ایمان داشته باشند، نماز بر پا داشته و زکات بدهند.

 

آیت‌الله عابدینی افزود: بنابراین آن‌هایی که زکات مال خود را نداده‌اند و قصد دارند در مساجد سرمایه‌گذاری کنند، تنها ساختمانی بنا کرده‌اند و این مسجد نمی‌تواند پایگاهی برای نشر معارف الهی قرار گیرد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی، نظیر طلاق علل مختلفی دارد اما بخشی از آن متوجه ائمه جماعت است، تأکید کرد: درست است که بخش عمده‌ای از علل افزایش آمار طلاق، ریشه در معضلاتی نظیر بیکاری دارد، اما بخشی از افزایش آمار طلاق متوجه ائمه جماعتی است که رسالت‌های خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

 

وی با تأکید بر اینکه ائمه جماعت نباید وارد بازی‌های سیاسی، حزبی و جناحی ‌شوند، گفت: امام جماعتی که جناحی شود، باخته است و ائمه جماعت وظیفه دارند تا سیاست اسلامی و سیاست قرآنی را برای مردم تشریح کنند و اسلام و قرآن را سیاسی مطرح نکنند.

 

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی گونجی، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین در ابتدای این دیدار گزارشی از برنامه‌های این مرکز ارائه کرد و در ادامه تعدادی از ائمه جماعت به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه مساجد پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group