رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین: اگر روحیه جهادوشهادت گسترش یابد گرایش به شرق وغرب رخت برخواهد بست

زندگی نامه

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

سایت های مرتبط

 

آیت‌الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با حضور در منزل آیت‌الله محمدی‌تاکندی، عضو سابق مجلس خبرگان رهبری با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار اظهار کرد: آیت‌الله محمدی‌تاکندی از شخصیت‌هایی هستند که در دوران جوانی با شور، نشاط و علاقه‌مندی در عرصه تبلیغ، ترویج و تقویت حوزه‌های علمیه حضور می‌یافتند.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: آیت‌الله محمدی‌تاکندی در هر منطقه‌ای که حضور تبلیغی می‌یافتند، اگر کسی را مستعد طلبگی می‌دیدند، او را تشویق می‌کردند تا راه طلبگی را در پیش بگیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآور شد: یکی از ویژگی‌های بارز آیت‌الله تاکندی این است که ایشان هیچگاه برای تبلیغ دین قید و شرط قائل نبودند و هیچگاه نمی‌گفتند فلان روستا دور است، مستمعین آن کم است و توجهی هم به موضوع مالی نداشتند؛ در هر صورت اصل را بر این قرار می‌دادند که من طلبه هستم و باید برای تبلیغ و ترویج دین بکوشم.

 

نماز جمعه یادگار امام و نعمتی الهی در دوران غیبت است/ مردم مشارکت جدی در نماز جمعه داشته باشند

 

آیت‌الله علی محمدی‌تاکندی نیز در این دیدار با اشاره به در پیش بودن سالروز برگزاری اولین نماز جمعه کشور اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از یادگارهای امام راحل، تأسیس نماز جمعه بود و با حکم ایشان مرحوم آیت‌الله طالقانی اولین نماز جمعه را اقامه کردند و از آن پس نماز جمعه در ایران ترویج پیدا کرد.

 

وی نماز جمعه را یکی از نعمت‌های الهی در دوران غیبت دانست و تصریح کرد: همواره به مردم و جوانان توصیه می‌کنم که شما قدرت پا، قدرت جوانی، قدرت فهم، قدرت استماع دارید و لذا در نماز جمعه شرکت کنید.

 

 

عضو سابق مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ممکن است کسی بگوید من به نماز جمعه می‌روم اما به خاطر کهولت و سنگینی گوش‌ها چیزی متوجه نمی‌شوم، اما همین سطح از حضور در نماز جمعه نیز مورد قبول حضرت حق قرار می‌گیرد.

 

آیت‌الله محمدی‌تاکندی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه طلبه در تبلیغ چشم داشت مالی نداشته باشند، خاطرنشان کرد: نباید برای تبلیغ دین به فکر این باشیم که آیا پولی به ما می‌رسد یا خیر؛ زیرا طرف ما امام حسین (ع) است و آن حضرت هم پشتیبان ما هستند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group